Путінська Росія - це живий цвинтар, на якому панує культ минулого, - іноЗМІ

Експерти вбачають у образі Росії колаж з середньовічного православ'я, мертвого царя, пам'ятників комуністам, радянського гімну та клоунів при владі

Фото: truebloodsite.org

У путінській Росії панує культ минулого. І йдеться не про якусь певну епоху, а про символи сили, пише журналіст німецького видання Tagesanzeiger. Про це повідомляють Патріоти України.

Барак Обама практично не приховує свого презирства до Володимира Путіна. "Світ залишив у минулому епоху імперій, проте Росія намагається силоміць повернути втрачений блиск", – заявив він, виступаючи нещодавно на Генасамблеї ООН в Нью-Йорку. Обама мав на увазі анексію Криму, військові акції на сході України, а також криваві злочини Москви в Сирії, йдеться в статті.

"Путін очолює Росію вже 16-й рік – і весь цей час, поки він сидить у президентському кріслі, лише ненадовго змінивши його на прем’єрське, він робить ставки на блиск славного минулого. Так, 2000 року, згідно з його розпорядженням, повернули до життя старий радянський гімн – тепер це державний гімн Російської Федерації з новим текстом.

За часів його президентства повним ходом іде реабілітація Сталіна, оскільки перемога Радянського Союзу над нацистською Німеччиною стала важливою сполучною ланкою для нової російської національної ідентичності. З 2014 року "брехня" про дії радянського керівництва під час Другої світової війни – карна справа. Кремль узяв під контроль трактування історичних подій", – зазначає видання.

Хтось вважає, що Путін хотів би повернути до життя СРСР. Плани Кремля зі створення нового аналога КДБ вписуються в цю картину, констатує видання: "Путін та його оточення зацікавлені не в якійсь певній епосі, а в символах сили. Це своєрідний колаж: тут махає рукою герой-червоноармієць, там перезаховують останки сім’ї останнього царя, і над усім цим панує середньовічний дух православної церкви. Йдеться про мощі, про пафос перемоги".

Одним з нових героїв для Путіна став філософ Іван Ільїн. Він ненавидів "совєти" з їхнім колективізмом, як аристократ утік після революції спочатку до Берліна, потім – до Швейцарії. Там він писав про майбутнє Росії і бачив лише один шлях – сильне керівництво, диктатуру. Фашизм він зрозумів як шанс. Сьогодні міністр закордонних справ Сєрґєй Лавров цитує тексти Ільїна, та й сам Путін рекомендує його твори своїм чиновникам. "Зростання авторитету Ільїна в оточенні Путіна свідчить про те, що демократія в Росії продовжує втрачати в ціні", – пише автор статті.

"Поки що в Росії проводять вибори – наприкінці минулого тижня росіяни обирали новий парламент. Явка була низькою: в Москві та Санкт-Петербурзі дві третини виборців залишилися вдома. Все це вказує на апатію", – зауважує журналіст.

Переможцем з виборів поряд із Путіним вийшов "старий гавкаючий ультранаціоналіст" Жириновський, який нещодавно запропонував "спалити" Париж, а Німеччину "розбомбити, зрівнявши з землею". Успіх його Ліберально-демократичної партії на виборах не позбавлений курйозності: Жириновський виступав за скасування виборів. Путін відкинув цю пропозицію з удаваним обуренням. "Жириновський є не опозицію, а клоуном, який діє з дозволу Кремля. На його тлі Путін справляє враження розсудливого керівника", – вважає журналіст.

Також Жириновський любить історію. І якщо хтось хоче модернізувати росіян, він сердиться. Кілька років тому він пародіював у промові реформаторів такими словами: "Для нас це, як на кладовищі: мертві письменники, композитори, поети. Пам’ятники, пам’ятники. Молодь потребує живих прикладів". "Це мало би прозвучати як жарт. Але в сарказмі є частина правди", – зауважує оглядач.

"Як розгледіти образ сьогоднішньої Росії, прихованої за культом великого минулого? Що це за країна, яка хоче домогтися поваги своєю жахливою силою? У чому її мрії, про що говорять її поети і над чим працюють її молоді підприємці? Цього ніхто не знає. За захопленням власною історією не видно сучасності", – зауважує оглядач.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 19 січня. Макарів день. Важливі клопоти краще відкласти

неділя, 19 січень 2025, 7:05

19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...

"Ми не забули ані про нього, ані про його колег": У Третій штурмовій порадили, де ще треба шукати російських агентів

субота, 18 січень 2025, 21:52

Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...