Розставити всі крапки над "і": Правозахисник пояснив, у якому випадку поліція має право застосовувати зброю

У Законі про поліцію вказано, що зброя може застосовуватися тільки для того, щоб зупинити транспортний засіб, пошкодивши його.

Пасажири зупиненого BMW. Фото:www.newsru.ua

У поліції немає багатьох повноважень і інструментів, тому вони не реагують на ряд порушень. Що стосується повноважень поліції, то вона не має права витягати водія з машини силою. Більш того, вона навіть не має права просити водія вийти з автомобіля. Про це в законі ніде не вказано. Також як і те, що водій зобов'язаний виходить з автомобіля. Про це розповів правозахисник Володимир Караваєв, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

Тому часто поліція виходить за рамки своїх повноважень, які їй відведені законом. А це дуже важливо. 19-та стаття Конституції дуже чітко говорить, що всі представники органів державної влади можуть діяти тільки в рамках повноважень, відведених законом.

З приводу застосування зброї. Про це дуже чітко сказано в Законі про поліцію, чітко по пунктах все написано. І якщо говорити про гучну ситуацію з BMW, де була незупинка транспортного засобу на вимогу, то Закон чітко говорить, що зброя могла застосовуватися тільки для того, щоб зупинити транспортний засіб, пошкодивши його.

Ні в якому разі зброя не може застосовуватися для того, щоб травмувати водія і тим більше його пасажирів. Тобто, це був типовий випадок, коли поліція вийшла за рамки своїх повноважень. Вони могли стріляти по колесах.

Але тут є одне питання. А поліція взагалі знає, що багато водіїв мають в багажниках газове обладнання? Поліція взагалі знає, якими будуть наслідки попадання кулі туди? Або ми будемо чекати чергової ситуації, коли такий автомобіль перетворитися в крематорій на колесах не тільки для водія-порушника, а й для всіх пасажирів.

Про що ще йдеться? На сьогоднішній момент «не зупинка автомобіля на вимогу працівників поліції" - є адміністративним правопорушенням. Якщо законодавці пропишуть в законі, що це порушення належить до кримінальних злочинів - буде зовсім інша ситуація. Але поки у нас такого немає, а значить ніякого права застосовувати вогнепальну зброю направо-наліво теж немає.

Коли суд відпустив водія BMW, народ підняв питання, що ось тепер все п'яні зможуть спокійно їздити без покарання. Але в суді не стояло питання - п'яний він чи не п'яний. Там взагалі розглядають справу як "непокора працівнику полиции". "П'яний за кермом" поки не належить до кримінального злочину. Все одно це адміністративне порушення, як я вже сказав вище.

Якщо вважаєте, що повноважень у поліції недостатньо і вони повинні відкривати вогонь по колесах, водієві, пасажирах - міняйте і прописуйте закони.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...