У поліції немає багатьох повноважень і інструментів, тому вони не реагують на ряд порушень. Що стосується повноважень поліції, то вона не має права витягати водія з машини силою. Більш того, вона навіть не має права просити водія вийти з автомобіля. Про це в законі ніде не вказано. Також як і те, що водій зобов'язаний виходить з автомобіля. Про це розповів правозахисник Володимир Караваєв, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.
Тому часто поліція виходить за рамки своїх повноважень, які їй відведені законом. А це дуже важливо. 19-та стаття Конституції дуже чітко говорить, що всі представники органів державної влади можуть діяти тільки в рамках повноважень, відведених законом.
З приводу застосування зброї. Про це дуже чітко сказано в Законі про поліцію, чітко по пунктах все написано. І якщо говорити про гучну ситуацію з BMW, де була незупинка транспортного засобу на вимогу, то Закон чітко говорить, що зброя могла застосовуватися тільки для того, щоб зупинити транспортний засіб, пошкодивши його.
Ні в якому разі зброя не може застосовуватися для того, щоб травмувати водія і тим більше його пасажирів. Тобто, це був типовий випадок, коли поліція вийшла за рамки своїх повноважень. Вони могли стріляти по колесах.
Але тут є одне питання. А поліція взагалі знає, що багато водіїв мають в багажниках газове обладнання? Поліція взагалі знає, якими будуть наслідки попадання кулі туди? Або ми будемо чекати чергової ситуації, коли такий автомобіль перетворитися в крематорій на колесах не тільки для водія-порушника, а й для всіх пасажирів.
Про що ще йдеться? На сьогоднішній момент «не зупинка автомобіля на вимогу працівників поліції" - є адміністративним правопорушенням. Якщо законодавці пропишуть в законі, що це порушення належить до кримінальних злочинів - буде зовсім інша ситуація. Але поки у нас такого немає, а значить ніякого права застосовувати вогнепальну зброю направо-наліво теж немає.
Коли суд відпустив водія BMW, народ підняв питання, що ось тепер все п'яні зможуть спокійно їздити без покарання. Але в суді не стояло питання - п'яний він чи не п'яний. Там взагалі розглядають справу як "непокора працівнику полиции". "П'яний за кермом" поки не належить до кримінального злочину. Все одно це адміністративне порушення, як я вже сказав вище.
Якщо вважаєте, що повноважень у поліції недостатньо і вони повинні відкривати вогонь по колесах, водієві, пасажирах - міняйте і прописуйте закони.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...