Саме наша внутрішня слабкість провокує Росію до агресивних дій, - Мельник

Актуальність військової загрози з боку Росії обумовлена не лише істотною різницею військових потенціалів, вважає експерт.

Олексій Мельник. Фото: "Главред"

Росія для України є зовнішньою загрозою №1, однак існують і внутрішні небезпеки для нашої національної безпеки. Про це співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник розповів під час чату в "Главреді", передають Патріоти України.

"Росія є загрозою номер один для України як військова загроза. У той же час, як свідчать соціологічні опитування, головною загрозою національній безпеці України наші внутрішні проблеми", — підкреслив військовий експерт.

"Актуальність військової загрози з боку Росії обумовлена не лише істотною різницею військових потенціалів, наявністю ядерної зброї у нашого сусіда, агресивною політикою російського режиму, але і не в останню чергу внутрішньою слабкістю України як держави, відомими всім нам проблемами корупції, слабкої економіки, неефективною державною владою. Саме наша внутрішня слабкість провокує Росію до агресивних дій", — упевнений він.

Коментуючи питання про миротворчих операціях ООН на території колишньої Югославії та можливості введення миротворців на схід України, Олексій Мельник, який добре знає цю "кухню" зсередини, зауважив: "Звичайно, я підтримую ідею введення миротворчих сил на Донбасі. Але я абсолютно не поділяю оптимізм тих, хто сподівається на подібне рішення".

"Зі свого досвіду можу сказати, що успіх миротворчої операції UNTAES був обумовлений кількома факторами. По-перше, наявністю консенсусу на рівні ООН про необхідність розгортання такої операції. По-друге, досягненням реальних політичних домовленостей про врегулювання конфлікту і місце миротворчого контингенту ООН в цьому врегулюванні. По-третє, оперативним розгортанням потужного військового контингенту з чітким мандатом і вольовим керівництвом", — пояснив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова.

"Якщо проводити аналогії між тією місією і конфліктом на Донбасі, то всі ці три фактори поки відсутні. А з технічної точки зору орієнтовна чисельність військового контингенту повинна бути близько 40 000 осіб, що на даний момент є абсолютно нереалістичним", — підкреслив експерт.

"Що стосується потенційних ризиків наполегливості деяких політиків у запрошенні миротворців на Донбас, то хотілося б, щоб вони не виключали ймовірність того, що головним миротворцем може виступити Росія, а також можливості того, що їй це дозволять, чи вона дозволить собі сама", — підсумував Олексій Мельник.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 22:25

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...

Геополітичні "наперстки" Байдена-Трампа: Зеленський у грі, - Голобуцький

четвер, 21 листопад 2024, 22:04

"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...