Перегляд договірно-правової бази України з Росією почав не Київ, а Москва. Про це заявив український дипломат Богдан Яременко, коментуючи непродовження договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ, зазначають Патріоти України.
"Україна абсолютно нічого не програє, не продовживши договору про дружбу з РФ. Імпульс процесу зачистки всієї договірно-правової бази України з Росією дав не Київ у 2018 році, а Москва у 2014-му. Саме РФ порушила всі можливі норми і положення міжнародного права, зокрема і двосторонні договори, коли анексувала наші території і почала збройну агресію проти України.
Це грубі і цинічні порушення. Причому такою є позиція всієї міжнародної спільноти, а не тільки України. Тож тут перекласти на Київ відповідальність Росії не вдасться. Її позиція щодо цього питання зводиться лише до брехні і пропаганди", – підкреслив Яременко.
На його думку, Києву варто було розірвати договір про дружбу з РФ ще у 2014 році. "Цей договір – рамковий. Але у ньому є положення, які повністю суперечать суті того, що зараз відбувається. Наприклад, передбачено повагу до територіальної цілісності і суверенітету. А за фактом ми маємо окупацію.
Є там і декларативні зобов'язання, які не відповідають національним інтересам України в умовах війни з РФ. Зокрема, розвиток відносин у різних сферах. Тож із нашого боку непродовження договору є цілком логічним. Підстави для цього створила сама Москва.
Про це мало говорять, але саме РФ першою почала перегляд договорів з Україною. Окупувавши Крим, вони відразу розірвали угоду про базування Чорноморського флоту. По суті, ми зараз їм відповідаємо. Звісно, це потрібно було зробити ще у 2014 році, але й зараз такі заходи актуальні", – резюмував Яременко.
14 травня за новим стилем (27 травня за старим) вшановують пам'ять мученика Ісидора, святого Леонтія Єрусалимського і преподобного Серапіона Синдоніта. За юліанським календарем сьогодні вшановують старозавітного пророка Єремію, нагадують Патріоти Украї...
1. Вороже командування продовжує процес підготовки та оснащення своїх штурмових підрозділів, насамперед щодо їх адаптації до мінливих умов ведення бойових дій у тактичній зоні. . Зокрема, противник активно оснащує свої штурмові (передові) підрозділи л...