На честь свята Патріоти України розповідають про сучасних українських винахідників, які своєю працею здатні суттєво покращити життя людства.
Цікаво, що за кількістю патентів на винаходи Україна не відстає від країн Заходу. Але, на жаль, ці винаходи рідко впроваджуються на території держави… До прикладу, в Західній Європі з 1000 своїх винаходів впроваджується 200-300, в Україні – в межах 10. Сподіваємося, ситуація зміниться, а поки перейдемо до вже діючих винаходів наших співвітчизників.
Останнім часом вчені б’ють на сполох через екологічну ситуацію. Людству треба зупинитися і повернутися до природи лицем або ми зруйнуємо власну планету. Українському інженерові зі Славутича Володимирові Мельнокову вдалося створити машину, яка перетворює відходи деревини у паливні брикети для котлів і пічок.
Над диво-технікою винахідник працював 3 роки. Як працює машина? Пічка надвисокого тиску розігріває тирсу до 300 градусів, випускає рослинний клей, після цього масу стискає потужний прес. Ідею вчений запозичив у самої природи! Адже так мільйони років тому з’явилося кам’яне вугілля.
Брикети горять, як антрацит. Вони не дають неприємного запаху та майже не залишають відходів. Винахід не знайшов популярності в Україні… Однак, Мельников продає свої брикети за кордон.
Використовувати сонячну енергію – думка не нова. Однак науковці з Львівського політехнічного університету придумали, як по-новому мати користь з енергії Сонця. Вони винайшли гнучкий тканинний суперконденсатор. Він працює на сонячній батареї і здатен зарядити навіть мобільний телефон.
Як працює пристрій? Це компактна система енергозбереження, яка гнеться. До того ж, її можна кріпити до будь-якої поверхні. Сонячна батарея утворює електричний сигнал. Він потрапляє у суперконденсатор з дуже великою ємністю. Після цього накопичує енергію і розподіляє її за допомогою спеціального електронного менеджера.
До речі, цей винахід високо оцінили у світі! Він увійшов у топ-100 найкращих досліджень і розробок світу 2011 року за версією журналу R&D Magazine (США).
Неймовірно великий вплив українці мали на медицину протягом усієї історії. Саме завдяки нашим співвітчизникам світ знає про гіпсову пов’язку та вакцину проти чуми і холери. Але на цьому досягнення українців не зупинилися. У сучасній медицині українці продовжують робити неймовірно важливі відкриття.
Так науковець з Харкова Анатолій Малихін винайшов спосіб взяти аналіз крові без самої крові. Прилад "Біопромінь" видає за один раз понад 130 показників стану здоров'я. До того ж прилад дозволяє отримати результат практично миттєво. Лікар приєднує пацієнту п'ять датчиків і вводить в комп'ютер його персональні дані. І цього достатньо, щоб за кілька секунд на екрані з'явився діагноз!
Винахід доволі дорогий, тож в українських клініках він рідкість… Зате у світі його активно використовують. Наприклад, медики в Китаї, Саудівській Аравії, Німеччині, Єгипті та Мексиці мають можливість щодня використовувати чудовий винахід.
І ще один медичний винахід. Адже що може бути цінніше, ніж людське життя? Науковець з Полтави Віталій Запека винайшов шов-блискавку. Пластикова блискавка допомагає уникнути швів, шрамів, перев’язок.
Як це працює? Блискавку клеять до тіла за допомогою перфорованої плівки. Шкіра при цьому без проблем дихає. Цікаво, що накласти такий шов зовсім легко. Навіть сам постраждалий може з цим впоратися! Тож винахід ідеально підходить для ДТП, глобальних катастроф, терактів, військових дій.
Цікаво, що пізніше лікар може просто відкрити застібку, провести необхідне хірургічне втручання і закрити рану назад.
І ще один медичний винахід. Рідкий струменевий скальпель – справжній прорив у лікуванні! Його створили не так давно, у 2014 році. Авторами розробки є група вчених з Харківського аерокосмічного інституту та Національного авіаційного університету (Київ).
У чому суть інновації? Використовується високий тиск, це дозволяє видалити нем'язову тканину практично без пошкоджень судинної системи, а отже – без втрат крові. З таким приладом операції на печінці та шлунку проходять значно легше. Також скальпель незамінний під час онкологічних операцій з видалення пухлин. Медики застосовують його при лікуванні абсцесів. Також користується успіхом у гінекологів та урологів.
Прилад працює без електроживлення і легко транспортується, його можна використовувати багато разів.
Як важко жити повноцінно, коли в тебе особливі потреби… Сучасний світ з усіх сил прагне зробити життя кожного комфортним, а можливості – відкритими для усіх. Група українських студентів допомогла людству на крок наблизиться до цієї мети.
Особливі рукавички EnableTalk перекладають мову жестів на слова. Кожна рукавичка має 15 сенсорних датчиків. Вони розпізнають жести та передають їх у формі тексту на мобільний пристрій. Що цікаво, для роботи рукавичок нічого не потрібно, адже працюють вони на сонячних батареях.
Дуже приємний бонус: ціна приладу. Всього близько 75 доларів. Інші схожі пристрої у десятки разів дорожчі… До речі, цей винахід українців отримав перше місце на конкурсі Microsoft Imagine Cup 2012.
І на останок про те, без чого більшості з нас важко уявити своє життя. Месенджери!
Месенджер WhatsApp був створений компанією, яку заснували Браян Ектон та Ян Кум. Останній народився у Києві, в 1976 році.
У 2014 році WhatsApp купила компанія Марка Цукерберга. І виклала за цей винахід… 19 мільярдів доларів! А українець Ян Кум став виконавчим директором Facebook.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...