У Сумах винахідники сконструювали на 3D-принтері біонічний протез руки (відео)

За словами вчених, основні переваги винаходу - це низьке енергоспоживання, неінвазивний метод зняття інформації і здатність пристрою до самонавчання.

Скрін відео

Вчені кафедри комп'ютерних наук Сумського держуніверситету розробили біонічний протез руки, який реагує на імпульси мозку. Про це кореспонденту Укрінформу повідомила начальник відділу інформаційно-рекламної діяльності вишу Олена Пікулицька, передають Патріоти України.

"Він відновлюватиме функції втраченої руки і здатний вчитися новим рухам. Пристрій заснований на принципі штучного інтелекту: реагує на імпульси, що йдуть від мозку до руки", - зазначила Пікулицька.

За словами вчених, основні переваги винаходу - це низьке енергоспоживання, неінвазивний метод зняття інформації і здатність пристрою до самонавчання.

Протез створили за допомогою 3D-принтера. Над ним працювали півроку, витративши 15 000 гривень.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...