Виявилося, що в Білому домі Лаврова не так слухають, скільки пояснюють йому умови стабілізації відносин/ Те, що президент Сполучених Штатів практично одночасно зустрівся з главами зовнішньополітичних відомств України і Росії - це, поза всяким сумнівом, знак. Ще один сигнал Кремлю - зустріч Дональда Трампа з прем'єр-міністром Грузії. Про це пише журналіст Віталій Портніков для сайту Главред, передають Патріоти України.
Нова адміністрація, можливо, не збирається займатися пострадянським простором так само щільно, як її попередники. Однак давати Путіну можливість вести себе в сусідніх країнах, як слон в магазині посуду, Трамп теж не має наміру.
Американські чиновники постійно нагадують Кремлю, що нормалізація відносин між двома країнами залежить від стабілізації ситуації в Україні та Сирії. Здавалося б, чого простіше - якщо в Москві дійсно зацікавлені в такій стабілізації? Можна просто хоча б почати виконувати Мінські угоди, відвести війська з Донбасу і після цього наполягати на так званому "особливому статусі" окупованих (вірніше, вже неокупованих) територій. Можна почати процес переговорів про перехідний період в Сирії - і хоча б частково зберегти у владі прихильників Башара Асада.
Чому Москва цього не робить? А тому, що її сила в дестабілізації, а не стабілізації. Якщо в Україні не буде російських військ, а в Сирії - Асада, Путін буде цікавий тільки власним наближеним. І то не дуже довго. Тому його вибір між стабілізацією відносин зі Сполученими Штатами і дестабілізацією в світі очевидний. Він - за постійну дестабілізацію.
При цьому в Москві не хочуть помічати, що Росія перестала бути єдиним гравцем на пострадянському просторі, країною, з якою говорять про майбутнє інших. Відправлений Путіним в Вашингтон московський "Ріббентроп" виявився жорстко запечатаний в американський бутерброд між зустрічами Трампа з прем'єр-міністром Грузії і міністром закордонних справ України. І виявилося, що в Білому домі Лаврова не так слухають, скільки пояснюють йому умови стабілізації відносин.
А умови ці для Москви апріорі неприйнятні.
Країна-агресорка Росія змінила тактику використання безпілотників в атаках по Україні. Про це в п’ятницю, 4 квітня, пише The Telegraph, аналізуючи збільшення кількості російських ударів по Україні від дня початку переговорів між США та РФ 18 лютого в Е...
У мережі порівняли світлини мирного міста Бахмут з тим, як він виглядає зараз внаслідок російських обстрілів та окупації. До російського вторгнення 2022 року місто було центром соляної промисловості України та залізничним вузлом. Під час боїв за Бахмут...