Прихильники і противники скандального закону про спецконфіскацію, прийнятого сьогодні в першому читанні Верховною Радою, пояснили свої позиції. Про це вони написали у соціальній мережі Facebook, передають Патріоти України.
"Голосування за спецконфіскацію показало, хто дуже не хоче, щоб гроші, вкрадені Януковичем, повернулися в бюджет України. Нагадаю, що це було перше читання. Якщо комусь законопроект не дуже подобається, то є можливість доопрацювати його в комітетах. А так вийшло голосування на межі провалу. За - 228.
І знову так звані "борці" з корупцією мало не провалили голосування. Лещенко, Найєм, Заліщук - утрималися. Тимошенко, Кожем'якін, Власенко - відсутні. Взагалі парадокс, "Батьківщина" дала найменше голосів ( якщо не враховувати перефарбованих регіоналів)", - зазначив представник секретаріату Кабінету Міністрів України Дмитро Чигрин на своїй сторінці в Facebook.
"Ось пояснення, що ховається за спектаклем, який влаштували в парламенті вранці. Від себе додам: цей закон потрібен Яценюку і "Народному фронту", щоб розіграти виставу на дострокових виборах, б'ючи себе в груди: "Тільки я, Яценюк, повернув гроші Януковича, проголосуйте за мене ще один раз, буратіни", - написав народний депутат Сергій Лещенко на своїй сторінці в Facebook.
Лещенко також навів допис виконавчого директора Центру протидії корупції Дарії Каленюк, в якому вона пояснює, чим загрожує прийняття "закону Януковича".
"Зараз в залі Верховної Ради під гаслами повернути гроші Януковича відбувається насильство над основами кримінального права і процесу. Чому законопроект 4057 не допоможе повернути гроші Януковича, а зробить тільки гірше:
1. Арештоване майно конфіскують без суду і доведеності складу злочину. Власник майна має довести доброчесність походження майна. Це суперечить основоположним принципам кримінального права - презумпції невинуватості. Конфіскація заарештованих активів Януковичів або будь-якого іншого за цим законом не буде визнана жодним іноземним судом. Янукович таку конфіскацію оскаржить в українських і закордонних судах. І через рішення ЄСПЛ змусить через 2-3 роки державу повернути неправомірно конфісковане майно назад Януковичам.
2. Оскільки рішення українських судів за такою процедурою не визнає жоден іноземний суд, цей закон не просто не допоможе, але і заблокує можливість повернути гроші Януковичів, заарештовані за кордоном.
3. Цей закон стосується не лише Януковичів, а може стосуватися будь-кого. Це гірше, ніж закони 16 січня.
4. Конфіскація за цим законом заарештованих активів Януковичів дозволить Шокіну показати швидкий результат, який не має нічого спільного з якісним неупередженим розслідуванням економічних злочинів Януковичів. Для Шокіна це привід тупо закрити всі кримінальні провадження, включаючи і ті кілька, які мають перспективу (справа Курченка). Тобто закон дозволить поховати і не розслідувати, доводячи до суду, економічні злочини Януковичів", - зазначила Каленюк.
"І наостанок: чи можна зараз повернути гроші Януковичів? Так! Є прийняті закони в рамках безвізового про спецконфіскацію і агентство з управління арештованим і конфіскованим майном. Ці закони надають весь спектр правових можливостей ГПУ в рамках кримінального процесу повернути після вироків суду майно Януковичів і забезпечити утримання арештованого майна до цих вироків (через Агентство з управління арештованим і конфіскованим майном).
Але в цьому випадку потрібно, щоб Генпрокуратура розслідувала гроші Іванющенка, а не гроші посольства США, виділені на реформу цієї ж прокуратури", - додала представник Центру протидії корупції.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...