Тривожні сигнали: Куди летить ДП "Антонов"?

​Потенційні замовники не квапляться замовляти літаки держпідприємства «Антонов», оскільки з моменту зміни керівництва в червні 2015 року тут так і не спромоглися випустити жодного нового серійного літака.

Про це у статті для ZN.UA пише Дмитро Менделєєв, повідомляють "Патріоти України". На думку автора, звіти «Антонова» з виставок щодо портфеля замовлень не відповідають дійсному стану справ на підприємстві.

«На сьогодні з певною часткою оптимізму можна говорити лише про контракт щодо постачання авіакомпанії Silk Way (Азербайджан) 10 літаків Ан-178. Цей контракт був розміщений підприємством ще до президентського десанта нових управлінців. Заради справедливості треба відзначити наявність угоди про спільне серійне виробництво 12 екземплярів Ан-178 для компанії Beijing A-star Science & Technology Co., Ltd (Китай), але та поки не реалізована у вигляді контракту. На цьому можна поставити крапку. Це все», – йдеться в статті.

Менделєєв підкреслює, що на початок квітня ні Саудівська Аравія, ні Міноборони України, ні будь-хто ще не замовив жодного літака у "Антонова". «Чому ж немає замовлень? Куди вони поділися? Адже раніше були, хоч і не гігантські. Літають же світом 40 побудованих за останні роки Ан-148 і Ан-158; ще 6 Ан-32 надійшло до ВПС Іраку, 4 Ан-32 встали на службу в МНС України, декілька Ан-74 відправилися до Казахстану, Лаосу, інших країн. Відповідь проста: потенційні замовники добре знають стан справ в авіабудуванні України, і не розділяють інформаційного оптимізму його керівників. Їх більше хвилює, чи здатне наше провідне підприємство взагалі будувати літаки?», – вважає автор.

Менделєєв вказує: останній Ан-148 добудовано й передано замовникам рівно два роки тому – в квітні 2015 року. А вже за два місяці президент змінив керівництво підприємства. Звідтоді замовникам не відпустили жодного літака. На думку автора, така ситуація є безпрецедентною.

Він також звертає увагу, що у складальному цеху «Антонова» близько трьох років стоять 10 недобудованих Ан-148 і Ан-158. Деякі з них майже готові, але не оснащені двигунами і бортовим устаткуванням. «Бездарно заморожено на роки близько $ 60 млн. Саме стільки коштує це «залізо». Це багатство, покрите товстим шаром пилу, і до нього нікому немає діла. Літаки недобудовані. Невже це робиться свідомо?», — задає питання автор.

Опублікував: Андрій Коваленко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Європейці виділяють кошти на житло для переселенців. А далі... починається великий корупційний шабаш від Мінрозвитку, - журналіст

п’ятниця, 4 квітень 2025, 23:00

"Україна не має, куди селити внутрішньо переселених осіб - їм просто нікуди вертатися: ані будинків, ні навіть містечок і сіл вже немає. Європейці виділяють кошти на житло для таких людей. А далі починається великий корупційний шабаш від Мінрозвитку. Я...

"Ідеальна ціль для морських дронів": Росіяни в Керчі будують гігантський десантний корабель

п’ятниця, 4 квітень 2025, 22:26

Росія будує в окупованому Криму величезний універсальний десантний корабель "Іван Рогов"‎ проєкту 23900. Як заявив в ефірі телемарафону капітан 1-го рангу запасу, колишній заступник начальника штабу ВМС ЗСУ Андрій Риженко, в окупантів можуть бути пробл...