У Києві в індустріальній будівлі заводу "Антонов" зберігається АН-225 "Мрія", найбільший у світі літак, який поки не добудований. Розмах крил повітряного судна становить 290 футів, це більше п'яти напівпричепів-трейлерів, встановлених один за одним, передають Патріоти України із посиланням на CNN.
"Собор механіки"
Щоб потрапити в ангар Ан-225, потрібно проїхати на авто через великий промисловий квартал на заході Києва, в якому розмістився завод "Антонов". Простір поглинає автомобілі й частини літака, які розташовані всередині нього.
"Це звір. Якщо він коли-небудь буде добудований, його довжина становитиме 84 метри (276 футів) – він буде на 9 метрів довшим, ніж найбільший у світі пасажирський літак Airbus A380", – наголошується у статті. Крила по 88,4 метра простягаються в сторони. Носова частина, розміром із житловий будинок, стоїть поблизу.
Як він сюди потрапив?
Історія Ан-225 починається ще в 60-х і 70-х роках, коли Радянський Союз вів боротьбу за космос зі США.
До кінця 1970-х років виникла необхідність транспортувати великі й важкі вантажі з місць їхнього складання на космодром Байконур. Одним із таких вантажів був космічний корабель "Буран", відповідь Радянського Союзу на "Космічний човник" НАСА. Оскільки в той час не було літаків, здатних його перевозити, "Антонову" наказали розробити потрібну машину.
У результаті був створений Ан-225. 21 грудня 1988 року, через три роки після першого задуму, "Мрія" благополучно доставила космічний корабель "Буран" на Байконур.
"Танець слона"
Досі "Мрія" залишається найбільшим літаком. Його піднімають у повітря шість турбовентиляторних двигунів, максимальна вага корисного навантаження – 250 тонн, вантаж розміщують всередині або зовні. Він може похвалитися найбільшим розмахом крила порівняно з будь-яким повітряним судном.
Через розміри літака пілотам потрібна спеціальна підготовка, яка дозволяє впоратися з проблемами маневрування Ан-225. Однією з його особливостей є здатність виконувати так званий "танець слона", термін, використовуваний в авіації, коли ніс корабля опускається вниз, щоб полегшити розміщення вантажу.
Коли "Мрія" була успішно введена в експлуатацію, Радянський Союз вирішив побудувати ще три Ан-225. Будівництво другого почалося у 1989 році. У 1991 році СРСР розпався, а разом із ним і радянська космічна програма. В подальшому хаосі виробництво ще тривало, але вже відійшло на другий план, і в кінці кінців було зупинене в 1994 році.
Завершення проекту
Однак представники "Антонова" заявляють, що завершення збору є порівняно простим завданням.
Зростаюча зацікавленість приватного сектора в освоєнні космосу, туризмі та комунікаціях, перспектива росту обсягів транспортування важких вантажів, можуть означати щасливе вирішення долі літака.
"Якщо буде необхідність вирішувати такі проблеми, буде попит на завершення другого літака, то й інвестори з'являться", – говорить Геннадій Сільченко, директор програми Ан-225.
Сьогодні другий Ан-225 зібраний приблизно на 70%. Готові всі основні компоненти його надбудови, зокрема фюзеляж, крила, носовий механізм і хвіст.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...