У Києві в індустріальній будівлі заводу "Антонов" зберігається АН-225 "Мрія", найбільший у світі літак, який поки не добудований. Розмах крил повітряного судна становить 290 футів, це більше п'яти напівпричепів-трейлерів, встановлених один за одним, передають Патріоти України із посиланням на CNN.
"Собор механіки"
Щоб потрапити в ангар Ан-225, потрібно проїхати на авто через великий промисловий квартал на заході Києва, в якому розмістився завод "Антонов". Простір поглинає автомобілі й частини літака, які розташовані всередині нього.
"Це звір. Якщо він коли-небудь буде добудований, його довжина становитиме 84 метри (276 футів) – він буде на 9 метрів довшим, ніж найбільший у світі пасажирський літак Airbus A380", – наголошується у статті. Крила по 88,4 метра простягаються в сторони. Носова частина, розміром із житловий будинок, стоїть поблизу.
Як він сюди потрапив?
Історія Ан-225 починається ще в 60-х і 70-х роках, коли Радянський Союз вів боротьбу за космос зі США.
До кінця 1970-х років виникла необхідність транспортувати великі й важкі вантажі з місць їхнього складання на космодром Байконур. Одним із таких вантажів був космічний корабель "Буран", відповідь Радянського Союзу на "Космічний човник" НАСА. Оскільки в той час не було літаків, здатних його перевозити, "Антонову" наказали розробити потрібну машину.
У результаті був створений Ан-225. 21 грудня 1988 року, через три роки після першого задуму, "Мрія" благополучно доставила космічний корабель "Буран" на Байконур.
"Танець слона"
Досі "Мрія" залишається найбільшим літаком. Його піднімають у повітря шість турбовентиляторних двигунів, максимальна вага корисного навантаження – 250 тонн, вантаж розміщують всередині або зовні. Він може похвалитися найбільшим розмахом крила порівняно з будь-яким повітряним судном.
Через розміри літака пілотам потрібна спеціальна підготовка, яка дозволяє впоратися з проблемами маневрування Ан-225. Однією з його особливостей є здатність виконувати так званий "танець слона", термін, використовуваний в авіації, коли ніс корабля опускається вниз, щоб полегшити розміщення вантажу.
Коли "Мрія" була успішно введена в експлуатацію, Радянський Союз вирішив побудувати ще три Ан-225. Будівництво другого почалося у 1989 році. У 1991 році СРСР розпався, а разом із ним і радянська космічна програма. В подальшому хаосі виробництво ще тривало, але вже відійшло на другий план, і в кінці кінців було зупинене в 1994 році.
Завершення проекту
Однак представники "Антонова" заявляють, що завершення збору є порівняно простим завданням.
Зростаюча зацікавленість приватного сектора в освоєнні космосу, туризмі та комунікаціях, перспектива росту обсягів транспортування важких вантажів, можуть означати щасливе вирішення долі літака.
"Якщо буде необхідність вирішувати такі проблеми, буде попит на завершення другого літака, то й інвестори з'являться", – говорить Геннадій Сільченко, директор програми Ан-225.
Сьогодні другий Ан-225 зібраний приблизно на 70%. Готові всі основні компоненти його надбудови, зокрема фюзеляж, крила, носовий механізм і хвіст.
Польські фермери розпочали нову акцію протесту на кордоні з Україною. Заблоковано пункт пропуску Медика-Шегині для вантажівок, повідомляють RFM24 і Державна прикордонна служба України (ДПСУ) у суботу, 23 листопада, передають Патріоти України. "Вантажів...
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...