Про це розповів голова Держенергоефективності Сергій Савчук, передають Патріоти України з посиланням на прес-службу Кабміну.
За його словами, за останні 3 роки в українські проекти «чистої» енергетики інвестовано близько 700 млн євро. Майже 300 млн євро спрямовано на виробництва «зеленої» електроенергії, ще майже 400 млн євро – на генерацію тепла з відновлюваних джерел енергії.
«Після удосконалення «зеленого» тарифу у 2015 році запрацював ще один напрям – встановлення сонячних панелей потужністю до 30 кВт. Якщо на кінець II кварталу 2015 року таких родин було лише 94, то сьогодні вже більше 1600. За нашими оцінками, ці домогосподарства інвестували у сонячні панелі 22 млн євро», - сказав він.
Савчук також зазначив ті законодавчі ініціативи, які стимулюватимуть інвесторів вкладати кошти у проекти з відновлюваної енергетики. Це і можливість укладати довгострокові договори купівлі-продажу «чистої» електроенергії, і стимулюючий тариф на тепло «не з газу», і нова ініціатива про полегшення доступу до мереж виробникам «зеленої» електроенергії, йдеться у повідомленні.
«Участь банків у фінансуванні таких проектів вкрай важлива, адже безпосередньо впливає і на економіку країни. Красномовний приклад – 4,5 млрд грн. взятих населенням «теплих кредитів». Це кошти, які зайшли у ринок виробництва та використання енергоефективних матеріалів та обладнання», - підкреслив Савчук.
У ракеті "Трембіта" використовуються технології часів Другої світової війни. Імпульсний реактивний двигун зараз практично не застосовується в авіації через певні обмеження, які має. Одне з них – це дуже інтенсивний звук під час роботи. В етері телемара...
23 лютого (8 березня за старим стилем) вірян відзначають день пам'яті священномученика Полікарпа, єпископа Смирнського. Крім того відзначається Тиждень м'ясопусний, про Страшний суд. За юліанським календарем - день пам'яті преподобного Прохора, чудотв...