Бізнес по-українськи: Поки Ілон Маск тільки наважується, закарпатець вже вибудував дах-електростанцію (відео)

Мешканець селища у Хустському районі на даху свого будинку встановив сонячні батареї, які дозволять йому не тільки заощадити кошти, як споживачеві, а ще й продати електроенергію по так званому, наразі діючому, зеленому тарифу.

Скрін відео

Сонце, як джерело енергії, використовують на Хустщині. Зокрема у Нижньому Селищі один із місцевих жителів нещодавно почав перетворювати сонячну енергію на електричну. Про це пише Закарпатський кореспондент, передають Патріоти України.

Місцеві перейшли "від слів до справ": і пан Михайло на даху свого будинку встановив сонячні батареї, а відтак створив власну міні – електростанцію. Вона дозволить йому не тільки заощадити кошти, як споживачеві, а ще й продати електроенергію по так званому, наразі діючому, зеленому тарифу.

До слова, наразі кожна приватна особа може встановити у себе вдома мінімум 10-ти кіловатну, або максимум 30-ти кіловатну електростанцію. Це не вважається промисловим виробництвом. Так можна виробляти електроенергію за допомогою сонця задля власної вигоди. Скільки вдасться зекономити і яким буде заробіток - поки підрахувати чоловік не береться.

Це покаже час, тим більше він перший на селі, який взявся за цю справу. Якщо говорити про сам механізм – як сонячна енергія перетворюється на електричну – то, батареї на крівлі приймають енергію сонця, потім постійний струм через інвектори (їх у пана Михайла три) переробляється на змінний струм у 50 герц. Тож, далі буде, адже це напряму пов’язано із стратегічним плануванням розвитку громади і села зокрема.

Як повідомлялося раніше, компанія Ілона Маска Тесла починає приймати замовлення на сонячну черепицю Solar Roof.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...