Вказати Заліссю на місце й уславити найдавніше у Східній Європі коріння: "Україна має максимально будувати ідентичність, відштовхуючись від Русі, а не від козаків чи 20 століття", - Шевченко

Україна – це справжня Русь. Росія – це фейк ньюз, який триває вже понад 300 років.

Ілюстрація: Корреспондент.net

"Тимоті Снайдер – один із найкрутіших Єльських професорів. Його лекторські здібності неймовірно вражають і захоплюють. Коли я був на його лекції з моєю колегою з Італії, вона сказала, що це найкращий лектор, якого вона бачила в Єлі!" Про це пише Taras Shevchenko у Facebook, передають Патріоти України, і продовжує:

На лекції про добу Гетьманщини я дізнався для себе одну нову річ. Чомусь я був упевнений, що міф про "єдність" трьох "братніх" народів, українців, білорусів і росіян, придумали в Москві. Як частину імперської ідеології. Виявляється, ця ідея була сконструйована в нас, у Києві. Щоб захиститися від католиків – православний Київ обґрунтував "єдність" із Москвою. Тимоті Снайдер зауважив, що тепер Києву, можливо, треба сформувати нову ідею.

Які ідеї могли б зараз допомогти Україні розвиватися? В Україні домінують ідеї боротьби. Боротьби, яка не призвела до побудови успішної сильної держави. Наша ідентичність збудована на козаках. Які хоч і перемагали, однак не змогли збудувати державу. Історично ідея козацтва була ключовою для обґрунтування ідеї незалежності нашої країни від Росії, про це пише Гарвардський професор Сергій Плохій у книзі "Брама Європи". У нашій ідентичності також багато від боротьби за незалежну державу початку 20 століття. І ще від УПА. Це все ідеї боротьби. Вони гарно надихали на боротьбу за незалежну Україну. Однак із досягненням незалежності ці ідеї втратили свою попередню вагу, й наративи мають бути змінені.

Ідеям боротьби доцільно протиставити ідеї та приклади побудови держави. Де ж їх узяти? Для мене відповідь очевидна – найуспішнішим прикладом державотворення на наших землях була Русь (держави з назвою Київська Русь не існувало – це назва з книжок, і, як на мене, час від неї позбутися). Росія значно більше підкреслює свою тисячолітню історію, спекулюючи на нашій історії. Росія розуміє, що посилання на Русь робить її сильнішою. Тому там продовжують ставити пам’ятники князям Київським і влаштовувати святкування. Це час зрозуміти й Україні.

Гадаю, Україна має максимально будувати свою ідентичність, відштовхуючись від Русі, а не від козаків чи подій 20 століття. Україні потрібно позиціонуватися як єдина і справжня Русь. Справжня Русь, оскільки ми маємо столицю в Києві. Справжнє християнство, бо Русь була хрещена в Києві, а не в Москві. Справжня держава, яку боялися і поважали. Русь – бо це держава з демократичними традиціями народного віча. А Росія при цьому лише фейк. Російське православ’я – це також фейк. Потрібно перехопити наративи Русі. Справжньої Русі. Нової Русі.

Україна – це справжня Русь. Росія – це фейк-ньюз, який триває вже понад 300 років.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інновації, що рятують

п’ятниця, 19 квітень 2024, 12:55

Знов обстріл російськими терористами цивільної інфраструктури. Цього разу в Дніпрі. Треба лиш підтримувати, а не душити українські розробки, і обʼєднувати зусилля для прискорення допомоги, а не потурати політичним ревнощам. Ай-Петрі СВ — перспективний ...

Уражено пункт управління окупантів: В Маріуполі пролунали вибухи над металургійним комбінатом ім. Ілліча

п’ятниця, 19 квітень 2024, 12:44

У п’ятницю, 19 квітня, в тимчасово окупованому Маріуполі Донецької області прогриміли вибухи над металургійним комбінатом імені Ілліча. Про це заявив радник мера Петро Андрющенко, передають Патріоти України. Він зазначив, що загалом було чутно три вибу...