Вчені Університету Цюриха створили найбільшу симуляцію народження і розвитку Всесвіту за допомогою суперкомп'ютера. Вона допоможе вивчити розподіл темної матерії і формування великомасштабних космічних структур. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Віртуальний Всесвіт вміщає 25 мільярдів галактик, сформованих з двох трильйонів цифрових частинок, що представляють собою елементи темної речовини. Власна гравітація скупчень частинок приводила до появи гало. Останні, відповідно до сучасних космологічних уявлень, беруть участь у формуванні галактик, будучи «вузлами», притягають звичайну матерію.
Для створення симуляції використовувалася суперЕОМ Piz Daint зі швейцарського Національного обчислювального центру. На генерацію віртуального Всесвіту були витрачені 80 годин. В основі моделі лежить код PKDGRAV3, призначений для точного опису динаміки темної матерії і великомасштабної структури Всесвіту що залежить від неї, яка включає войди та галактичні нитки.
Симуляція буде використовуватися для оптимізації роботи супутника Euclid, який буде спостерігати за широкими областями неба, що вміщають мільйони галактик. Вчені вивчать спотворення світла, що виникають із-за гравітаційного впливу темної матерії, щоб вивчити розподіл останньої.
Сейчас весьма активно поднимается тема сеток, над трасами и рокадами, вблизи линии боестолкновений и о том, что Украина значительно отстаёт от российских оккупантов, в вопросах обустройства настолько банальной, базовой защиты от ударов fpv-дронов. . И...
Адміністрація президента Дональда Трампа готує план фінансування висилки біженців із зон конфліктів, які отримали тимчасовий захист у США. На це мають намір витратити близько 250 млн доларів, що були виділені на іноземну допомогу. Про це повідомляє The...