Вчені Університету Цюриха створили найбільшу симуляцію народження і розвитку Всесвіту за допомогою суперкомп'ютера. Вона допоможе вивчити розподіл темної матерії і формування великомасштабних космічних структур. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Віртуальний Всесвіт вміщає 25 мільярдів галактик, сформованих з двох трильйонів цифрових частинок, що представляють собою елементи темної речовини. Власна гравітація скупчень частинок приводила до появи гало. Останні, відповідно до сучасних космологічних уявлень, беруть участь у формуванні галактик, будучи «вузлами», притягають звичайну матерію.
Для створення симуляції використовувалася суперЕОМ Piz Daint зі швейцарського Національного обчислювального центру. На генерацію віртуального Всесвіту були витрачені 80 годин. В основі моделі лежить код PKDGRAV3, призначений для точного опису динаміки темної матерії і великомасштабної структури Всесвіту що залежить від неї, яка включає войди та галактичні нитки.
Симуляція буде використовуватися для оптимізації роботи супутника Euclid, який буде спостерігати за широкими областями неба, що вміщають мільйони галактик. Вчені вивчать спотворення світла, що виникають із-за гравітаційного впливу темної матерії, щоб вивчити розподіл останньої.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...