Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Відповідаючи на питання про готовність уряду ініціювати і серйозно працювати над законом прообіг земель, Гройсман зазначив: "Абсолютно. Ми працюємо, ми знайдемо модель, тоді будемо виходити на обговорення і приймати збалансоване рішення". Прем'єр переконаний, що модель ринку землі може бути впроваджена в Україні тільки після широкого і відкритого обговорення з громадянами, власниками паїв, експертами.
"Треба ринок земель чи ні. Це дискусійне питання. Давайте обговоримо, я готовий. Але хто сказав, яким повинен бути той ринок землі? Ні, ніхто не сказав, яким він повинен бути. Давайте ми, по-перше, виробимо модель, обговоримо цю модель, проконсультуємося з українськими громадянами, з власниками паїв, а потім ухвалимо узгоджене рішення. Ось хід моїх думок. Якщо ж хтось хоче на ривок зняти мораторій на землю, скупити за три місяці всю землю в країні, я категорично проти. Так не буде. І поки я прем'єр-міністр, я не дам цього зробити ", - підкреслив він.
"Це дуже чутливе питання, його слід з усіх боків обговорити, - зазначив Гройсман. - ... Серйозний, фундаментальне питання - питання української землі, за яким треба максимально відкрито, експертно порадитися, зрозуміти, пояснити, а потім приймати рішення.
Нагадаємо, 6 жовтня Рада прийняла закон про продовження мораторію на продаж сільгоспземель до 1 січня 2018 року. Раніше міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий заявив, що ринок землі слід почати з можливості продажу права її оренди. Вимога про прийняття закону "Про обіг земель сільськогосподарського призначення" міститься в меморандумі, який Україна напередодні підписала з МВФ. Вимога відкрити ринок землі озвучив також президент Петро Порошенко, виступаючи на початку вересня в парламенті. Він заявив, що відсутність відкритого ринку землі стримує приплив інвестицій в аграрний сектор, який є одним з головних постачальників валюти в країну.
Згідно з програмою дій Кабінету міністрів на 2016 рік, пропонується відкрити ринок землі в два етапи - з 2017 року почати торгівлю державними землями сільгосппризначення, а з 2019 року дозволити українцям торгувати землею сільгосппризначення.
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...