"Западные союзники Украины? По-хорошему, послать бы их всех подальше", - російський політолог

Заступник державного секретаря США у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд під час візиту до Києва чинила тиск на керівництво України, вважає Андрій Піонтковський.

Андрій Піонтковський. Фото:ukr.obozrevatel.com

Керівництво України змушене маневрувати у відносинах із Заходом в питанні конфлікту на сході країни. Таку думку в інтерв'ю виданню Гордон висловив російський історик і публіцист Андрій Піонтковський, повідомляють Патріоти України.

На його думку, заступник державного секретаря США у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд під час візиту до Києва чинила тиск на керівництво України.

"Західним людям хочеться лаврів миротворчих. Меркель Нобелівську премію хоче, Обама - президентство якимись результатами видатними завершити. Напевно, в Києві Нуланд тиснула на українську владу і намагалася викручувати їй руки щодо Мінських угод. Поки що керівництво країни тримається і не піддається, але вони змушені рахуватися із західним союзом", - зазначив історик.

Він вважає, що Києву не можна погоджуватися на проведення виборів на окупованих територіях Донбасу, поки там знаходяться війська РФ.

"Західні союзники України? По-хорошому, послати б їх усіх подалі. Окупована агресором територія, продовжує відкриватися вогонь. Які ж можна проводити вибори на Донбасі, якщо там російські війська, і вони не повертають контроль над кордоном? Керівництво України хоче зайняти таку позицію, щоб не погоджуватися на це, однак воно змушене маневрувати", - заявив Піонтковський.

Історик підкреслив, що Москва шантажує владу України.

"Не можна здавати ситуацію щодо проведення виборів на окупованих територіях - там зараз військові з Росії. Останнім часом Путін і Лавров відверто говорять, що якщо Київ не погодиться на московську інтерпретацію Мінських домовленостей, то триватимуть обстріли. Це ж шантаж, погоджуватися на який не можна. Ось нехай тепер ці "грьобані" миротворці виступлять - це їх завдання. Нехай висилають свої війська на лінію розмежування сторін", - зазначив він.

Піонтковський акцентував увагу на тому, що головною метою Кремля є блокування інтеграції України в ЄС. "Путін хоче впровадити цю ракову пухлину, щоб всі ці "моторили", "захарченки" стали політичними діячами України. І таким чином блокувати європейський вектор розвитку країни. Але цього київській владі не дозволить зробити українське суспільство", - підкреслив історик.

Крім цього, він поділився думкою щодо референдуму, який проходить у Великобританії про вихід з ЄС.

"Вважаю, що Британія залишиться в Євросоюзі. Причому перевага буде мінімальною. Брюссельську бюрократію всі не люблять, але це не привід відмовлятися від ЄС. Там зовсім інші ставки. Для України європейський вибір - це цивілізовані правила гри, а для Великобританії - питання, чи буде їм Брюссель форму огірків і помідорів нав'язувати. Різна ціна питання зовсім в України і зажерливих європейців", - резюмував Піонтковський.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Путіну буде все складніше реалізувати свою навіть мінімальну задачу, - український дипломат

неділя, 11 травень 2025, 22:25

Дипломат, міністр закордонних справ України (2014-2019) Павло Клімкін вважає, що Сполучені Штати мають важелі впливу на Росію, аби змусити її до миру, передають Патріоти України. "Це ж гра про те, власне, чи вдасться Путіну прив'язати до реального пере...

Бо Кремль не схотів звернути увагу на "невирішені проблеми": У Азербайджані пояснили відсутність Алієва у Москві 9 травня

неділя, 11 травень 2025, 22:10

Насправді азербайджанський президент Ільхам Алієв не прибув на парад 9 травня у Москві не через участь в урочистостях з нагоди дня народження свого батька та попередника на посаді Гейдара Алієва, що святкувалося 10 травня, а через низку образ та розбіж...