"Во время революции и последовавшей за ней войны в Харькове – втором по величине городе Украины, расположенном всего в 40 километрах от границы с РФ – происходили жестокие столкновения между пророссийскими и проукраинскими группами. Сегодня Харьков – лакмусовая бумага того, сможет ли Украина остаться единой и провести реформы во время революции, или же Путин уничтожит страну изнутри", - пише він.
За його словами, спроби встановити у Харкові статус-кво, як правило, провалюються. "Цари запрещали украинские книги и образование – но Харьковский университет стал колыбелью украинского романтического национализма. Во время советского правления Харьков едва ли не больше всех пострадал от Голодомора – но впоследствии город с прохладцей воспринял инициативу сделать его символом украинского патриотизма", - повідомляє Померанцев.
За його словами, в деяких місцях Харкова виразно відчувається дух старої Москви. "В некотором роде пророссийские и проукраинские группы можно тоже назвать авангардными сектами этого города мечтательного прошлого. Удивляют не столкновения, которые пережил город, а то, что в целом их было мало; и это притом, что большая часть была спланирована извне", - говорить журналіст.
Він зазначає, як байдужа більшість харків'ян відреагували на вибухи, в яких загинули четверо проукраїнських громадян. Місто намагалися перетворити в аналог Сараєвого, розпочати громадянську війну, яка дозволила б Путіну вторгнутися і "врятувати" Харків від хаосу. Цей план провалився. "Харьков – это не так место резкого разделения надвое, как хаос безразличных, делающих все, что им вздумается мини-движений", - заявив Померанцев.
За його словами, політична пасивність і небажання справжніх змін приводять у лють демократичних активістів, одночасно це означає, що почати в місті заворушення непросто; пострадянський цинізм врятував Харків від Росії.
Військовослужбовець Міжнародного легіону Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Тритя Турас розповів, як після оборони Маріуполя і виходу з «Азовсталі» опинився в колонії в Оленівці, пережив жорстокий теракт і зустрівся там з...
Начальник навчального центру професійної підготовки Управління державної охорони Максим Романчук дбає про безпеку перших осіб держави більш як 20 років. За цей час довелося попереджувати замахи та численні провокації. Однак траплялися і курйозні випадк...