А скільки було шуму про східну альтернативу ЄС: Росія скорочує поставки газу до Китаю

Кремль змушений піти на такі кроки у зв'язку з нестабільністю світових цін на енергоносії та через проблеми в економіці Китаю.

Ілюстрація:fumn.euРосійська Федерація планує зменшити обсяг природного газу, який, згідно з планом, повинен поставлятися в Китай по трубопроводу "Сила Сибіру" до кінця цього десятиліття. Про це розповіли в агентстві Reuters, посилаючись на джерела, близькі до "Газпрому", передають Патріоти України.

"Газпром" зробить такі кроки у зв'язку з нестабільністю світових цін на енергоносії та через проблеми в економіці Китаю. Про це розповіли в самій компанії.

Джерела вважають, що проект трубопроводу тягне за собою величезні витрати, однак, він є частиною стратегії російського президента Володимира Путіна з переорієнтації на Схід. Джерела впевнені, що проект буде запущений вчасно.

Однак, вони визнали, що обсяг перших поставок у Китай буде меншим, ніж передбачалося спочатку, коли між Пекіном і Москвою була укладена угода на 400 мільярдів доларів.

Джерело в "Газпромі" повідомило, що до реалізації угоди компанія приступить в 2019 році, але обсяги можуть стати менше, ніж очікувалося спочатку.

Коли була укладена угода вартість нафти становила вище 100 доларів за барель, однак, з тих пір ціни впали до 20 і зростання економіки Китаю значно сповільнився, національна валюта почала падати, а фондовий ринок залишається нестабільним.

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...