"На цю систему планується перейти у 2017 році (і в меморандумі МВФ про це йдеться). Система дозволить перевіряти рівень добробуту громадянина, який претендує або вже отримує ту чи ту соціальну допомогу. До повного переходу нам ще далеко, але вже почалася робота щодо субсидій", - зазначила вона.
Як наголосила Онуфрик, під час оформлення субсидій слід враховувати загальний матеріальний стан одержувача, а не ті доходи, які він декларує. "Далеко не всі види доходів враховуються в загальний дохід. Ні депозит, ні відсотки з депозиту, вже не кажучи про наявність предметів розкоші: кількох будинків або літаків - про це взагалі не йдеться. Адже дуже несправедливо, коли в доходах людини враховуються стипендії, соціальна допомога, допомога з інвалідності, заробітна плата, а речі, які свідчать про розкіш, - ні. Людина може офіційно не працювати, не мати зарплати, але отримувати якісь дивіденди, доходи від інвестиційної діяльності, жити за рахунок того, що у неї відсотки з депозитів і одночасно отримувати субсидію", - звернула увагу експерт.
Як вважає Онуфрик, систему субсидії від тіньових схем допоможе очистити монетизація. "Монетизація субсидій дозволить очисти цю систему від різних тіньових схем, тіньових розрахунків. Дасть зрозуміти, скільки людей насправді потребують субсидії і куди йдуть гроші", - підсумувала вона.
Повномасштабний напад Росії на Україну змусив багатьох людей виїхати за кордон. Країну залишали кваліфіковані працівники, серед яких й IT-спеціалісти, передають Патріоти України. Через три роки з моменту початку війни айтівці, які вимушено поїхали в ін...
В Україні деякі громадяни мають право на різноманітні додаткові суми до основної пенсійної виплати. Зокрема, дехто може претендувати на щомісячну доплату за непрацездатних членів сім’ї у понад 1 тис. грн, передають Патріоти України. Це передбачено зако...