"Чорний час": У РФ експерти дали шокуючий прогноз щодо курсу рубля

Сировина і сировинні валюти подешевшають.

Ілюстрація: comments.ua

Російський ринок в січні буде як і раніше реагувати на нафтові ціни, ситуацію в геополітиці і на рішення монетарної влади. Курс рубля може впасти до 84-85 EUR / RUB, прогнозує фінансовий аналітик FxPro Олександр Купцикевич, пишуть Патріоти України, посилаючись на Нескучные новости.

Схоже, що в січні збережуться основні тренди другої половини минулого року: долар буде рости, а сировина і сировинні валюти - падати. Чиновники ФРС США відзначають успішність «відриву» ставок від нульової нижньої межі, і явно мають намір продовжити рух у цьому напрямку. Якщо при цьому ринок праці продовжить відчувати себе хоча б не гірше, ніж раніше, не уникнути подальших розмов про підвищення ставки ФРС вже в березні. На контрасті ЄЦБ не має можливості спертися на ринок праці, тому слідом за зниженням цін на нафту і сировину зможе натякати на можливості подальшого розширення грошової маси (нарощування QE та / або зниження ставок). Це відкриває дорогу до мінімумів минулого року - до області 1.05 по EURUSD до кінця місяця. Подальше занурення, ймовірно, відбудеться пізніше, коли дивергенція монетарної політики стане ще більш явною.

У свою чергу, нафта продовжить зниження, змушуючи рубль оновлювати мінімуми проти основних конкурентів. 75 по USDRUB вже зараз в одному кроці, а на кінець місяця це можуть бути рівні трохи вище 80. Відповідно, пара EUR/RUB в цих умовах може піднятися до 84-85. Не варто дивуватися рекордним значенням долара до рубля, такі валюти, як канадський долар і норвезька крона, аналогічним чином копіюють динаміку нафти, яка опустилася до 11-річного мінімуму.

Росія може втратити головного покупця своєї нафти: Reuters дізнався про наслідки нових санкцій США

середа, 28 лютий 2024, 19:01

Нові санкції США проти РФ загрожують поставкам російської нафти до Індії, яка є головним покупцем цієї сировини у Росії. Йдеться про обмеження, які Штати приурочили до другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а також смерті Олексія Н...

Збитки доведеться відшкодовувати: Влада Польщі пообіцяла покарати фермерів-протестувальників, котрі висипають українське зерно

середа, 28 лютий 2024, 18:24

Польський уряд обіцяє знайти тих, хто розсипає українське зерно, такі дії є неприпустимими. Про це заявив міністр внутрішніх справ Польщі Марцін Кервінський в ефірі Польського радіо.