Чи вдасться Путіну відстояти Одеський НПЗ - ЗМІ

Процес банкрутства найбільшого заводу Курченка, який стартував цими днями, відкриває можливості для його остаточного виходу з орбіти фінансистів Путіна.

Одеський НПЗ. Ілюстрація:espreso.tv

Сьогодні до Єдиного реєстру юросіб та фізосіб-підприємців було офіційно внесено запис про початок банкрутства ПАТ "Одеський нафтопереробний завод". Про це пише видання Деловая столица, інформують Патріоти України.

За даними видання, рішення суду про це було винесено 11 січня, в ролі ініціатора виступило найбільше з енергопостачальних підприємств Одеської області "Одесаобленерго". Відповідний позов енергокомпанія подала ще в листопаді минулого року, після чого аналогічні вимоги до боржника висунула і Державна фіскальна служба. Однак податківцям не вдалося досягти своєї мети - їх заяву суд навіть не став розглядати через те, що позивач примудрився невірно вказати назву відповідача.

Як відомо, "Одесаобленерго" входить в орбіту групи VS Energy, контроль над якою приписується росіянам - президенту футбольного клубу ЦСКА (Москва) Євгенію Гінеру і депутату Держдуми РФ від "Єдиної Росії", що голосував за незаконну анексію Криму, Олександру Бабакову.

Втім, незважаючи на це, говорити про те, що росіяни взяли в свої руки управління процесом банкрутства Одеського НПЗ, не доводиться. Як з'ясувало видання, розпорядником майна боржника суд призначив арбітражного керуючого з Дніпропетровської області Дмитра Проскуріна.

Останній відомий як ліквідатор Дніпродзержинського заводу кольорових металів - колись найбільшого в країні спеціалізованого виробника платини, паладію, родію та золота з вторинної сировини.

Призначений на цю посаду Проскурін був в грудні 2014 року з подачі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, до сфери управління якого входить завод кольорових металів. Тому є всі підстави вважати його людиною, яка буде як мінімум "сильно прислухатися" до думки відомства Володимира Демчишина щодо подальшої долі Одеського НПЗ.

З 2013 р мажоритарним акціонером вказаного підприємства, здатного переробляти 2,8 млн т нафти на рік, залишається зареєстрована на Кіпрі компанія Empson Limited. Її спочатку було прийнято включати в орбіту групи "ВЕТЕК" харківського "золотого хлопчика" Сергія Курченка.

Виконавчим директором підприємства з травня минулого року працює близький до нього менеджер Юрій Гапоченко. Однак, за чутками, реальним фактичним власником заводу з 2014 р є підконтрольна владі РФ група ВТБ, в заставі якої вже два роки знаходиться цілісний майновий комплекс підприємства, включаючи земельну ділянку площею 59 гектарів.

Майно опинилося у росіян після того, як ряд іноземних фірм Курченка отримав кредит у ВТБ Банку на суму понад $ 350 млн (договори іпотеки з НПЗ, який виступив поручителем боржників, були підписані в кінці лютого 2014 р відразу після краху режиму Януковича).

Проте вже в квітні Печерський суд Києва наклав арешт на це майно з подачі головного слідчого управління МВС України, який розслідував махінації групи "ВЕТЕК". Тоді ж були арештовані 75 тис. т нафтопродуктів Одеського НПЗ, реалізація яких в подальшому через державне підприємство "Укртранснафтопродукт" (дочка Міненерговугілля) викликала гучний скандал.

А вже в грудні минулого року - незадовго до початку банкрутства підприємства - стало відомо, що вказане ДП "прийняло в оперативне управління Одеський нафтопереробний завод". Зроблено це було на підставі розпорядження Міненерговугілля, заснованого на висновках Приморського районного суду Одеси від 13 листопада 2015.

У цьому світлі процес банкрутства Одеського НПЗ, який зараз веде дружня до Міністерства енергетики та вугільної промисловості людина, може зіграти на руку українській владі. Адже саме від розпорядника майна нафтопереробного заводу залежить формування реєстру вимог кредиторів до боржника, а цей процес має свої особливості - особливо за відсутності належного рівня лояльності арбітражного керуючого до найбільшого заявника.

Навіть якщо заявка ВТБ буде прийнята в повному обсязі, процес розпорядження майном, як показує українська практика, може затягнутися на довгі роки, так і не дійшовши до етапу формування реєстру. А за цей час завод цілком може накопичити ще велику заборгованість перед тим же "Укртранснафтопродуктом" або структурами, близькими до його кураторів.

До числа яких ряд ЗМІ відносить нардепа від "Народного фронту" Сергія Пашинського і близького до нього бізнесмена, власника паливної групи "Фактор" Сергія Тищенка.

В Україні деяким пенсіонерам щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: Ось хто отримає виплати

четвер, 21 листопад 2024, 22:40

В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 22:25

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...