Їзда по ряду доріг у багатьох водіїв викликає відчуття, ніби під колесами і зовсім не дорога, а продукт життєдіяльності якої-небудь тварини. Дослідники з Державного Університету Північної Кароліни хочуть довести, що фекалії і гній, насправді були даремно згадані в контексті поганого асфальту і вони можуть замінити нафту, яку зазвичай використовують для виробництва бітума, інформують Патріоти України з посиланням на сайт Нескучные новости.
У пошуках альтернативи дорогої нафти, дослідники виявили, що відходи у свиней мають достатню кількість масел, щоб бути схожими за властивостями з нафтою. Можна було б використовувати їх в якості палива, але рівень масел занизький. За підтримки Національного наукового фонду, група розробила процес, який перетворює відходи у придатний для створення асфальту чорний сирої і липкий бітум. Вартість обробки гною становить 0,56 доларів за літр, що в цілому екологічніше і дешевше нафтових переробок.
«Він відрізняється від нафти», — розповідає Еллі Фіні, провідний дослідник і доцент цивільного будівництва в Університеті: «Тут ми виробляємо біо-клей і використовуємо повторний синтез структури. Біо-клей дешевше, вимагає менше тепла для змішування і компактування, є більш міцним». Незважаючи на те, що дорога буде складатися з гною, неприємних запахів видавати вона не буде. Всі кислоти, які зазвичай і створюють амбре, прибираються в процесі переробки. Тому для людини не захопленою будівництвом доріг і сучасними технологіями, все залишиться, як раніше.
Дослідники також відзначають, що якщо переробка нафти приносить виключно збитки, то переробка гною ще і залишає після себе корисні якісні добрива. Зараз біо-асфальт проходить ретельне тестування. І досі тести були успішними, навіть коли по інноваційному асфальту туди-сюди роз'їжджав багатотонна вантажівка. «Ми думаємо, що це масштабируемо і економічно вигідно», — каже Фіні: «Наше бачення полягає в тому, щоб допомогти фермеру і допомогти будівельній галузі, з обох сторін. Ми бачимо безпрограшний підхід у вирішенні». «У світі свині створюють щорічно близько 43 мільярдів галонів гною», — каже Деніел Олдхем, аспірант, науковий співробітник за проектом.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...