Їзда по ряду доріг у багатьох водіїв викликає відчуття, ніби під колесами і зовсім не дорога, а продукт життєдіяльності якої-небудь тварини. Дослідники з Державного Університету Північної Кароліни хочуть довести, що фекалії і гній, насправді були даремно згадані в контексті поганого асфальту і вони можуть замінити нафту, яку зазвичай використовують для виробництва бітума, інформують Патріоти України з посиланням на сайт Нескучные новости.
У пошуках альтернативи дорогої нафти, дослідники виявили, що відходи у свиней мають достатню кількість масел, щоб бути схожими за властивостями з нафтою. Можна було б використовувати їх в якості палива, але рівень масел занизький. За підтримки Національного наукового фонду, група розробила процес, який перетворює відходи у придатний для створення асфальту чорний сирої і липкий бітум. Вартість обробки гною становить 0,56 доларів за літр, що в цілому екологічніше і дешевше нафтових переробок.
«Він відрізняється від нафти», — розповідає Еллі Фіні, провідний дослідник і доцент цивільного будівництва в Університеті: «Тут ми виробляємо біо-клей і використовуємо повторний синтез структури. Біо-клей дешевше, вимагає менше тепла для змішування і компактування, є більш міцним». Незважаючи на те, що дорога буде складатися з гною, неприємних запахів видавати вона не буде. Всі кислоти, які зазвичай і створюють амбре, прибираються в процесі переробки. Тому для людини не захопленою будівництвом доріг і сучасними технологіями, все залишиться, як раніше.
Дослідники також відзначають, що якщо переробка нафти приносить виключно збитки, то переробка гною ще і залишає після себе корисні якісні добрива. Зараз біо-асфальт проходить ретельне тестування. І досі тести були успішними, навіть коли по інноваційному асфальту туди-сюди роз'їжджав багатотонна вантажівка. «Ми думаємо, що це масштабируемо і економічно вигідно», — каже Фіні: «Наше бачення полягає в тому, щоб допомогти фермеру і допомогти будівельній галузі, з обох сторін. Ми бачимо безпрограшний підхід у вирішенні». «У світі свині створюють щорічно близько 43 мільярдів галонів гною», — каже Деніел Олдхем, аспірант, науковий співробітник за проектом.
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...