Уряд повинен у найближчі місяці впровадити пенсійну реформу. Повний перехід на трирівневу пенсійну систему становить 30 років. Про це Gazeta.ua розповів економіст Андрій Новак, передають Патріоти України.
"Єдиний негативний момент пенсійної реформи, – це те, що з нею настільки затягнули. Якби пенсійна реформа була проведена ще в перші роки Незалежності то вже сьогодні перед урядом і державою не стояло б питання про проблеми забезпечення пенсіонерів", - каже Новак.
Накопичувати пенсію краще в державних банках, щоб була гарантія повернення коштів. Щоб не втратити гроші через інфляцію достатньо буде банківських відсотків. "Більшість недовіряє банкам. Мовляв, покладемо гроші, а вони зникнуть. Насправді це не так. Гроші працюватимуть. Зараз по депозиту дають 20% річних. Цього достатньо, щоб захиститись від інфляції", - сказав економіст.
Один з трьох накопичувальних рівнів обов'язково має бути у кожного українця. Таким чином українці зможуть накопичувати відсоток від зарплати, а також це простимулює їх отримувати легальну зарплату, а не "в конвертах".
"На перший пенсійний рівень нараховуватиметься відсоток від зарплати. Інші два рівні є добровільними, сама людина вирішує, скільки може собі дозволити туди відкладати. Виходячи на пенсію, у вас буде три гаманці – один стандартний і два накопичувальних. Розмір пенсії залежатиме від того, як людина працювала і скільки отримувала. Тобто, буде хоч трохи справедливо. На відміну від сьогоднішньої ситуації, коли одна група пенсіонерів отримує велику пенсію, а всі інші – мінімальну. Пенсійний вік треба буде підвищувати, бо він нижчий ніж в Європі. Там жінки виходять в 64 роки, чоловіки в 65", - додав експерт.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...