"Газпром" отримає збиток від продажу газу в Росії вперше за 7 років

У представництві російського газового монополіста констатують, що в перспективі на 2016-2018 рік очікується так звана "газова пауза".

Голова "Газпрому" Олексій Міллер. Фото:lenta.ru

Чистий збиток головної компанії "Газпрому" від поставок на внутрішній ринок в 2016 році може скласти 33,5 млрд рублів, а рентабельність - мінус 3,5%. Про це йдеться в презентації начальника департаменту "Газпрому" Віталія Хатькова на форумі "Газ Росії", повідомляють Патріоти України з посиланням на Цензор.НЕТ.

У 2015 році рентабельність поставок газу концерну на російський ринок може встановитися на рівні 0,9%. Прибутковість поставок газу на російський ринок може піти в мінус вперше з 2008 року.

Хатьков зазначив, що у зв'язку з уповільненням індексації цін на газ, "фактично мова йде про нову газову паузі", що зробить негативний вплив на стан всієї економіки.

"Наприкінці 2015 року було прийнято рішення про індексацію цін, рівень індексації різко знизився. По факту, ті рішення, які прийняті в 2015 році в перспективі на 2016-2018 рік, означають, що настала нова "газова пауза".

По суті справи прийнято рішення про заморожування цін. Зрозуміло, що для розвитку ринку газу, газової галузі і незалежних виробників це не зовсім коректне рішення. Ми його не оскаржуємо. Але звертаємо увагу, що це впливає в свою чергу на розвиток промислової індустріалізації", - додав він.

Втрати все відчутніші: Нафтопереробка в Росії впала до річного мінімуму - це результат атак дронів СБУ, - Bloomberg

середа, 24 квітень 2024, 8:50

Нафтопереробка на російських заводах у квітні 2024 року впала практично до річного мінімуму. НПЗ (нафтопереробні заводи) в РФ квітні видавали лише 5,23 млн продукції на добу, що є майже найнижчим рівнем з травня-2023. Ключовою причиною падіння стали ре...

Удару по кишені бути? Українцям можуть запровадити нові тарифи на електроенергію - депутат назвав ймовірну ціну

середа, 24 квітень 2024, 7:44

У разі підвищення тарифу на електроенергію для населення ціна може вийти на рівень собівартості струму - 3,5 грн за кВт*год. замість нинішніх 2,64 грн. Такі розрахунки ґрунтуються на тому, що держава не може собі дозволити дотувати виробництво електрое...