''Газпром'' вже не потрібен: Китай почав видобуток газу

Це означає, що Москва фактично втратила останню надію на нові ринки збуту газу.

Ілюстрація: static.zebra.lt

Свідомо провальний російський проект "Сила Сибіру", в рамках якого планувалося продавати хоча б за безцінь природний газ по трубопроводу в Китай, остаточно втратив всякий економічний зміст. Головна китайська топливоенергетина компанія Sinopec Group урочисто відрапортувала про запуск в комерційну експлуатацію найбільшого в Піднебесній родовища сланцевого газу в провінції Сичуань. Його виробнича потужність становить 5 мільярдів кубометрів на рік, повідомляють Патріоти України з посиланням на китайське видання China Daily.

І це, підкреслюють в Sinopec Group, тільки початок. Вже до 2017 року тут планується подвоїти видобуток вуглеводневої сировини, довівши загальну потужність південно-західного газоносного басейну до 10 мільярдів кубометрів на рік. Втім, і теперішнього видобутку більш ніж достатньо для задоволення щоденних потреб приблизно 32 мільйонів осіб.

Масштаби не можуть не вражати: Китай після запуску в експлуатацію родовища Фулін вийшов на друге місце в світі з видобутку сланцевого газу. Перше поки займають США, проте вже в 2017 році, після запуску другої черги газоносного родовища, ситуація радикально зміниться. До слова, КНР володіє найбільшими у світі розвіданими родовищами сланцевого газу: на сьогодні їх запаси становлять 26 трлн кубометрів, і геолого-розвідувальні роботи успішно продовжуються.

Крім уникнення залежності від імпорту з Росії, розвиток видобутку сланцевого газу в Китаї вирішує і ще одну проблему - екологічну. Не секрет, що використання кам'яного вугілля для отримання електроенергії суттєво шкодить атмосфері, що, до слова, підтверджує і небезпечний смог у Пекіні та інших великих містах. Запуск в експлуатацію газового родовища Фулін дозволив китайській владі накласти давно плановані обмеження на видобуток у країні кам'яного вугілля. У перспективі, у міру розвитку власного газовидобутку, від застарілого виду палива планується відмовитися повністю.

Єдиним, хто неминуче постраждає від такого розвитку подій, буде російський "Газпром", який китайські газовидобувачі позбавили останньої надії на гарантований збут. До слова, налагодити його в Москві намагаються всіма можливими способами, включаючи і надання 20-відсоткової знижки на газ для України, якій в Кремлі ще зовсім недавно погрожували повним припиненням поставок цього виду палива. Навіть глава "Газпрому" Олексій Міллер був змушений зізнатися президенту Росії Володимиру Путіну, що обсяги газу, який видобувається, істотно перевищують скромні можливості його продати, і час вести мову не про розвідку нових свердловин, а про консервацію і навіть повне закриття існуючих.

На тлі шаленого злету цін: В Україні різко переписали цінники на популярний продукт

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:32

В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...

В Україні хочуть автоматично арештовувати гроші боржників: Чого чекати

п’ятниця, 22 листопад 2024, 8:58

Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...