В Україні сьогодні, 28 квітня, набула чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) від 10 квітня 2017 року, якою скасовано поділ тарифу на газ для споживачів на вартість газу як товару та плату за його доставку (абонплату). Документ був опублікований в урядовій газеті "Урядовий кур'єр" за 27 квітня, передають Патріоти України.
Нагадаємо, 28 березня НКРЕКП прийняла нову методику розрахунку вартості газу для кінцевого споживача, у тому числі для населення. Згідно з цим рішенням, з 1 квітня тариф на газ повинен був складатися з двох компонентів: ціни газу як товару (близько 6 грн за 1 куб. м) і вартості його транспортування газотранспортною системою та розподілу за регіональними газорозподільними мережами (так звана "абонплата"). Остання розраховується, виходячи з максимальної пропускної спроможності лічильника споживача.
В результаті даного рішення за оцінками експертів абонплата для тих споживачів, які мають тільки газову плиту (без газового котла) і лічильник G 1,6, може зрости в середньому 1-4 рази, а для власників газових плит без лічильника – збільшитися в середньому в 5-8 разів. Також нова методика розрахунку тарифів дозволить облгазам додатково заробляти близько 7,7 млрд грн на рік.
Дане рішення викликало обурення у суспільстві та критику з боку представників уряду, зокрема, прем'єр-міністра Володимира Гройсмана і міністра соціальної політики Андрія Реви. Останній заявив, що введення абонплати за газ підвищить кінцеву вартість газу для 4,5 млн українців. За його словами, у бюджеті не передбачені кошти для субсидування такого підвищення. 4 квітня Адміністрація президента опублікувала заяву Петра Порошенка, в якій йдеться, що дія цієї постанови Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), повинна бути припинена.
Президент звернувся до Нацкомісії та Кабміну із закликом прийти до узгодженого рішення, яке б передбачало збереження вже існуючих тарифів. 10 квітня Нацкомісія скасувала дію своєї постанови про введення абонплати за газ.
На українському ринку продовжується стрімке зростання імпорту сиру – деякі види цього продукту почали завозити на 30% активніше. З огляду на це до половини ринку сиру в Україні припадає на іноземну продукцію. Про це, як повідомили у Спілці молочних вир...
Хоча в поточному році не прогнозують зростання цін на природний газ та опалення, це не торкнеться, наприклад, електроенергії або води, які можуть зрости в ціні. З цієї причини українцям не заважає навчитися економити. Як це можна зробити, радить РБК-Ук...