Грошей немає: "Спецбанку" Путіна потрібна допомога в сумі $ 18 млрд - Bloomberg

Санкції продовжують діяти.

Емблема банку.

Російський Зовнішекономбанк - материнська структура Промінвестбанку - потребує програми порятунку об'ємом 1,3 трлн рублів ($ 18 млрд). Про це пише Bloomberg, повідомляють Патріоти України з посиланням на ЛІГА.net.

Агентство відзначає, що банк довгі роки використовувався президентом країни-агресора Володимиром Путіним для "спеціальних проектів" - олімпіади в Сочі, фінансування різних покупок в Україні або надання допомоги наближеним олігархам. Банк користувався державною підтримкою для отримання вигоди в західних ринках, щоб потім скерувати її на державні ж проекти.

Торік банк потрапив у санкційні списки Заходу у зв'язку з військовою агресією РФ проти України. З цього моменту він припинив видавати кредити. "Уряд не може залишити його (ЗЕБ - ред.) наодинці з проблемами, викликаними фінансовою та економічною ситуацією в країні, кажучи прямо - різноманітному санкційному тискові", - заявив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв на засіданні ради директорів банку 22 грудня.

На даний момент заборгованість банку становить $ 16 млрд. На ринку вісім випусків його євробондів у доларах, два в євро, один у швейцарських франках. У 2016 році йому належить виплатити $ 7,3 мільярди і джерело може бути тільки одне- держава.

Розмови про відставку глави ЗЕБу Володимира Дмитрієва йдуть давно, проте активізувалися після чергового звернення банку до влади за фінансовою допомогою. Чиновники визнають, що ЗЕБ перетворився на чорну діру, незрозуміло - з власної вини або з вини уряду. Проте ще при створенні держбанку уряд допустив помилку, не розмежувавши неринкові активи і активи, "більш-менш працюючі", кажуть вони.

Сам Дмитрієв вважає, що банк постраждав від надійшовшої зверху директивної вимоги купувати неринкові активи, і йти, схоже, не збирається. Відзначимо, Зовнішекономбанк було засновано за часів НЕПу, в 1922 році як Рускомбанк. У 1988 році він отримав нинішню назву.

У 2007 році Володимир Путін влив у банк 180 млрд рублів ($ 7,3 мільярдів на той момент) і отримав контроль над радою директорів. Під час кризи 2008 року банк отримав +1,25 трильйонів рублів ($ 50 млрд), які належало влити у фондовий ринок, щоб зупинити його обвалення.

У 2009 році ЗЕБ витратив $ 8 млрд на угоди, що дозволяють неназваним громадянам РФ купити сталеплавильні заводи у східних регіонах України. У документах банку такі статті витрат позначені кодовими словами "Конвалія", "Ірис". У 2013 році Дмитрієв дав інтерв'ю державним каналам РФ, в якому назвав ЗЕБ рятівником української металургії.

Гібридна армія РФ завдала істотної шкоди більшої частини цих придбань. За словами топ-чиновників РФ, невідомо, що з цього приводу робив ЗЕБ і чи намагався він якось повернути свої активи, оскільки угоди з покупки були визнані офшорними.

ЗЕБ також прийняв участь в історії з "бондами Януковича". Нагадаємо, Кремль відмовився брати участь у реструктуризації частини зовнішнього боргу України і вимагає погасити бонди, продані екс-президентом Віктором Януковичем Володимиру Путіну за підсумками закритої особистої зустрічі в кінці 2013 року.У наприкінці жовтня джерело повідомило, що Зовнішекономбанк хоче взяти борг України на себе і потім ці папери вкласти в капітал дочірнього Промінвестбанку.

Інша динаміка: Україні різко змінилися ціни на сезонний овоч

п’ятниця, 16 травень 2025, 18:56

Український ринок овочів фіксує чітку тенденцію до зниження цін на ранню білокачанну капусту. Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit, передають Патріоти України. Овоч нового врожаю зараз продають за 30-40 грн/кг ($0,72-0,96/кг), що на 37% дешевш...

Новий крок: У Реєстрі збитків почали приймати заяви на компенсацію за зруйновані офіси, магазини і склади

п’ятниця, 16 травень 2025, 18:45

До Реєстру збитків з 15 травня можна подати заяви на компенсацію за пошкоджене або знищене нежитлове майно внаслідок агресії Росії проти України. Про це повідомили на сайті Офісу президента, передають Патріоти України. Міжнародний реєстр збитків, сприч...