Якщо власник квартири виявив в квитанції на оплату послуг за опалення неточності, йому потрібно скласти письмову заяву та передати в керуючу компанію. Це гарантовано допоможе домогтися перерахунку. Про це в ефірі Обозреватель. LIVE розповіла незалежний енергетичний експерт Марія Яковлєва, інформують Патріоти України.
"Обов'язково в письмовій формі необхідно звертатися в "Київенерго". Прикласти платіжку і написати: "Прошу звернути увагу, що в платіжці вказано неправильний обсяг спожитого тепла, який я зазвичай споживаю". Також слід додати копії ваших попередніх платіжок. Мовляв, прошу переглянути і зробити вірні розрахунки на опалення. Покласти все це в конверт і відправити. Рекомендую його відправляти або цінним листом, або рекомендованим. Це потрібно, щоб ви отримали підтвердження, що вони цього листа отримали", - сказала вона.
За її словами, однією з причин завищених сум у платіжках може бути банальна технічна помилка, але якщо це не так, слід запросити аудиторів.
"Є такий сервіс - енергоаудит. Якщо ви не знайдете виразних пояснень, чому ваш будинок з такою невеликою кількістю споживачів отримав таке супервелике споживання тепла, то в першу чергу необхідно подивитися на лічильник. Щоб він був в термінах повірки, щоб він нормально працював. Також необхідно запросити енергоаудиторів подивитися, чи немає розбалансування системи. Якщо ви не знайдете проблем, то тоді вже будуть питання до "Київенерго", чому саме такий рахунок і чому в ньому невідповідність з показниками лічильника", - підсумувала Марія Яковлєва.
В Україні діє обов'язкова повірка лічильників води, яка проводиться кожні чотири роки. Процедура необхідна для підтвердження точності та правильної роботи приладів обліку. На відміну від лічильників газу, де періодичну повірку завжди оплачує облгаз, за...
Європейська комісія (ЄК) зрештою нібито відкличе або ж поступово відмовиться від запропонованого проєкту бюджету Європейського союзу (ЄС) на 2 трильйони євро, передають Патріоти України з посиланням на прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, якого ци...