Інакше знов судитимемося: "Газпром" має компенсувати переплату Україною за польське паливо - "Нафтогаз"

Україна в березні повинна була отримувати природний газ за контрактом з "Газпромом" за ціною 238,55 доларів за 1 тис куб м. В той же час, ціни на спотовому ринку, за якими Україна наразі купує газ у Європі - від 250 до 500 доларів за 1 тис куб м.

Ілюстрація:mignews.com.ua

НАК "Нафтогаз України" вимагатиме компенсувати різницю між ціною за контрактом з "Газпромом" та цінами, за якими закуповується газ в екстреному режимі. Про це написав комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України.

"Ми зараз маємо юридичну можливість вимагати з "Газпрому" компенсацію збитків через зрив поставок газу з їхнього боку", - написав Вітренко.

"Різниця між ціною за контрактом з "Газпромом" та цінами, за яким ми зараз закуповуємо газ в екстреному режимі, має бути нам компенсована Газпромом", - додав він.

За словами президента Порошенка, Україна в березні повинна була отримувати природний газ за контрактом з "Газпромом" за ціною 238,55 доларів за 1 тис куб м. В той же час, ціни на спотовому ринку, за якими Україна наразі купує газ у Європі - від 250 до 500 доларів за 1 тис куб м.

Як відомо, "Нафтогаз" і польська нафтогазова компанія PGNiG підписали контракт про термінове постачання газу.

Постачання почалося 2 березня о 6 ранку через вузол Германовіце, який з'єднує польську і українську газотранспортні системи.

"Газпром" після рішення Cтокгольмського арбітражу не в свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на поставку і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

Хіти тижня. Радіоактивну пару з Ленінградської АЕС помітили в країнах Північної Європи: РФ все заперечує, але причину розсекретили

субота, 4 липень 2020, 14:00

27 червня о 13:50 за місцевим часом сталася аварія на енергоблоці №2 Ленінградської АЕС. Департамент навколишнього середовища у неділю, 28 червня 2020 року, виявив в повітрі ізотопи цезію, кобальту і рутенію. Це дози у дуже малих кількостях, вони не за...

В Україні ліквідована одна з найбільших корупційних схем за всю історію країни, - міністр цифрової інформації

субота, 4 липень 2020, 13:48

Після ліквідації схеми до держбюджету за два місяці надійшло додатково 9 млрд грн. Міністерство цифрової трансформації, Служба безпеки України, Офіс Генпрокурора, Державна податкова служба та Державна служба фінансового моніторингу зупинили протиправни...