Інакше знов судитимемося: "Газпром" має компенсувати переплату Україною за польське паливо - "Нафтогаз"

Україна в березні повинна була отримувати природний газ за контрактом з "Газпромом" за ціною 238,55 доларів за 1 тис куб м. В той же час, ціни на спотовому ринку, за якими Україна наразі купує газ у Європі - від 250 до 500 доларів за 1 тис куб м.

Ілюстрація:mignews.com.ua

НАК "Нафтогаз України" вимагатиме компенсувати різницю між ціною за контрактом з "Газпромом" та цінами, за якими закуповується газ в екстреному режимі. Про це написав комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України.

"Ми зараз маємо юридичну можливість вимагати з "Газпрому" компенсацію збитків через зрив поставок газу з їхнього боку", - написав Вітренко.

"Різниця між ціною за контрактом з "Газпромом" та цінами, за яким ми зараз закуповуємо газ в екстреному режимі, має бути нам компенсована Газпромом", - додав він.

За словами президента Порошенка, Україна в березні повинна була отримувати природний газ за контрактом з "Газпромом" за ціною 238,55 доларів за 1 тис куб м. В той же час, ціни на спотовому ринку, за якими Україна наразі купує газ у Європі - від 250 до 500 доларів за 1 тис куб м.

Як відомо, "Нафтогаз" і польська нафтогазова компанія PGNiG підписали контракт про термінове постачання газу.

Постачання почалося 2 березня о 6 ранку через вузол Германовіце, який з'єднує польську і українську газотранспортні системи.

"Газпром" після рішення Cтокгольмського арбітражу не в свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на поставку і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

Хіти тижня. Москва кусає лікті: Поки "Турецький потік" тупцюється на місці, Ердоган відкриває Трансанатолійський газопровід з Азербайджану в ЄС

п’ятниця, 6 грудень 2019, 14:00

Трансанатолійський газопровід (TANAP) під'єднали до Трансадріатичного трубопроводу (ТАР) в районі Іпсала турецької провінції Едірне. На урочистій церемонії під'єднання президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган сказав, що проєкт TANAP - це насамперед симв...

"Комусь - гарно, комусь - гірше": У НБУ пояснили причини зміцнення гривні і як це впливає на економіку

п’ятниця, 6 грудень 2019, 12:58

Станом на 6 грудня гривня до долара подорожчала до 23,88 грн/$. "Національний банк бере участь у торгах лише для згладжування надмірних коливань або поповнення резервів, але в принципі не має наміру або мети втручатися в курсоутворення. Отже, гривня ру...