Хіти тижня. ​Москва "нервно курит" - $100 за барель не буде: Саудівська Аравія підняла видобуток нафти до історичного рекорду, плани ОПЕК по утриманню ринка летять у тартарари

Видобуток нафти збільшується швидше, ніж прогнозував ОПЕК всього кілька тижнів тому, а споживання падатиме через рецесію. Не кажучи вже за такий «дріб’язок», що Росія опускається з 1-го місця на 3-тє за обсягами добичі, пропускаючи наперед США та саудитів

Саудівська Аравія продовжує задіювати вільні потужності з видобутку нафти і найближчим часом доведе загальний показник виробництва до 11 млн барелів на добу, повідомив в інтерв'ю ТАСС міністр енергетики королівства Халед аль-Фаліх. З 9,8 млн барелів на день на початку року видобуток державної нафтової компанії Saudi Aramco вже підскочила до 10,7 млн барелів, зазначають Патріоти України.

Показник 11 млн барелів щоденного видобутку буде реалізований «на стійкій основі», сказав аль-Фаліх, запевнивши, що «при необхідності» Ер-Ріяд «може дійти і до 12 млн барелів на добу».

Втім, цей рівень поки граничний. На даний момент Саудівська Аравія обговорює додаткові вкладення у видобуток, які дозволять довести показник до 13 млн барелів на день.

«Це рішення вимагатиме поетапних інвестицій в обсязі від 20 до 30 млрд доларів», - сказав аль-Фаліх, підкресливши, що «зусилля Саудівської Аравії повинні бути оцінені, підтримані і визнані», так як королівство «робить благородну справу для всієї світової спільноти» .

Обсяги видобутку будуть залежати від ситуації з санкціями проти Ірану і виробництвом в інших країнах, підкреслив він.

Так, близько 200 тисяч барелів щоденного видобутку можуть додати на ринок ОАЕ; Казахстан має намір збільшити видобуток на родовищах Кашаган і Тенгіз, нові проекти запускаються в Бразилії, не кажучи вже про сланцевих компаніях США, перерахував міністр.

2019 й рік «буде критичним» для ринку і його збалансованості, якій вдалося домогтися Росії і ОПЕК в результаті двох років скорочення видобутку, попередив аль-Фаліх.

«Велику невизначеність», за його словами, несе ситуація з попитом. «Торгові тертя, які впливають на ключові країни. Є країни, що розвиваються, такі як Туреччина, Аргентина, Індія, національні валюти яких знаходяться зараз під великим тиском. Як результат, ми маємо сильний долар і слабкі ринки, що розвиваються. Тому уповільнення світової економіки може позначитися на споживанні нафти. А, якщо попит низький, то, як ми знаємо, ринок нафти відреагує», - сказав аль-Фаліх.

У жовтні ОПЕК, нагадаємо, знизила прогноз світового попиту на нафту на поточний і наступний рік. За оцінкою картелю, в 2018 році світовий економіці буде потрібно 1,54 млн барелів додаткових поставок щодня - на 80 тисяч менше, ніж картель прогнозувалося місяць тому, і майже на 200 тисяч нижче прогнозу, який давався навесні.

У наступному році зростання попиту сповільниться до 1,36 млн барелів на добу. Це на 50 тисяч менше вересневого прогнозу і на 140 тисяч - січневого.

Видобуток тим часом випереджає як очікування, так і попит. За підсумками 2018 роки країни, що не входять в ОПЕК збільшать виробництво на 2,22 млн барелів на добу, прогнозує картель. Це на 200 тисяч барелів більше, ніж ОПЕК чекала місяць тому, і майже на 700 тисяч барелів на добу перевищує потреби ринку.

У 2019 дисбаланс збережеться, з сумом зазначає ОПЕК: поставки з країн, що не входять в організацію збільшаться на 2,1

З архіву ПУ. П'ять років "процвітання": У мережі показали фото з маршрутки в Луганську

неділя, 5 липень 2020, 23:30

Луганські маршрутки і до війни були самими роздовбаними, а за роки "процвітання" перетворилися зовсім вже в ганебний мотлох, зазначають користувачі. Одне з таких свідоцтв з'явилось у травні 2019 року. З тих пір ситуація лише "покращилась". «Там все сид...

Дати порулити "кварталівцю": Долар по 50... який найгірший сценарій фінансисти передбачають для гривні через зміну керівництва Нацбанку

неділя, 5 липень 2020, 20:35

Якщо новий голова буде мати зовсім інше бачення, ніж у правління Національного банку України (НБУ) упродовж останніх років - ми можемо піти по досить негативному сценарію, вважає президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак, повідомляють Патріоти...