Саудівська Аравія продовжує задіювати вільні потужності з видобутку нафти і найближчим часом доведе загальний показник виробництва до 11 млн барелів на добу, повідомив в інтерв'ю ТАСС міністр енергетики королівства Халед аль-Фаліх. З 9,8 млн барелів на день на початку року видобуток державної нафтової компанії Saudi Aramco вже підскочила до 10,7 млн барелів, зазначають Патріоти України.
Показник 11 млн барелів щоденного видобутку буде реалізований «на стійкій основі», сказав аль-Фаліх, запевнивши, що «при необхідності» Ер-Ріяд «може дійти і до 12 млн барелів на добу».
Втім, цей рівень поки граничний. На даний момент Саудівська Аравія обговорює додаткові вкладення у видобуток, які дозволять довести показник до 13 млн барелів на день.
«Це рішення вимагатиме поетапних інвестицій в обсязі від 20 до 30 млрд доларів», - сказав аль-Фаліх, підкресливши, що «зусилля Саудівської Аравії повинні бути оцінені, підтримані і визнані», так як королівство «робить благородну справу для всієї світової спільноти» .
Обсяги видобутку будуть залежати від ситуації з санкціями проти Ірану і виробництвом в інших країнах, підкреслив він.
Так, близько 200 тисяч барелів щоденного видобутку можуть додати на ринок ОАЕ; Казахстан має намір збільшити видобуток на родовищах Кашаган і Тенгіз, нові проекти запускаються в Бразилії, не кажучи вже про сланцевих компаніях США, перерахував міністр.
2019 й рік «буде критичним» для ринку і його збалансованості, якій вдалося домогтися Росії і ОПЕК в результаті двох років скорочення видобутку, попередив аль-Фаліх.
«Велику невизначеність», за його словами, несе ситуація з попитом. «Торгові тертя, які впливають на ключові країни. Є країни, що розвиваються, такі як Туреччина, Аргентина, Індія, національні валюти яких знаходяться зараз під великим тиском. Як результат, ми маємо сильний долар і слабкі ринки, що розвиваються. Тому уповільнення світової економіки може позначитися на споживанні нафти. А, якщо попит низький, то, як ми знаємо, ринок нафти відреагує», - сказав аль-Фаліх.
У жовтні ОПЕК, нагадаємо, знизила прогноз світового попиту на нафту на поточний і наступний рік. За оцінкою картелю, в 2018 році світовий економіці буде потрібно 1,54 млн барелів додаткових поставок щодня - на 80 тисяч менше, ніж картель прогнозувалося місяць тому, і майже на 200 тисяч нижче прогнозу, який давався навесні.
У наступному році зростання попиту сповільниться до 1,36 млн барелів на добу. Це на 50 тисяч менше вересневого прогнозу і на 140 тисяч - січневого.
Видобуток тим часом випереджає як очікування, так і попит. За підсумками 2018 роки країни, що не входять в ОПЕК збільшать виробництво на 2,22 млн барелів на добу, прогнозує картель. Це на 200 тисяч барелів більше, ніж ОПЕК чекала місяць тому, і майже на 700 тисяч барелів на добу перевищує потреби ринку.
У 2019 дисбаланс збережеться, з сумом зазначає ОПЕК: поставки з країн, що не входять в організацію збільшаться на 2,1
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...