Корупціонери втрачатимуть дев'ять мільярдів щомісяця, - держсекретар Міністерства фінансів про нову систему ПДВ

Зараз система запущена у тестовому режимі на 3 місяці.

Євген Капінус. Фото: НВ.

Нова система ПДВ буде виявляти нелегальний бізнес та відповідальних за відшкодування чиновників, що дозволить відшкодовувати кошти легальним підприємцям у повному обсязі. Про це повідомив державний секретар Міністерства фінансів Євген Капінус, передають Патріоти України із посиланням на Громадське.

Зараз система запущена у тестовому режимі. "Відповідно до змін до податкового кодексу, передбачається крім запровадження електронної системи реєстрації ПДВ, впровадження ризику орієнтованого підходу до аналізу реєстрації податкових накладних. Ми запропонували підхід, який даватиме можливість аналізувати наскільки коректно чи некоректно подана інформація", - зазначив він.

За його словами, нелегальний бізнес подавав заяви відшкодування ПДВ, через що легальний бізнес не отримував ці кошти в повному обсязі. "На сьогодні проваджується система в тестовому режимі на 3 місяці, яка буде намагатися виявлятися самі проблемні платежі і блокувати їх. Разом з тим, ми говоримо, що інші представники бізнесу, які належним чином сплачують податки, там будуть відповідні критерії, які будуть вилучати такі бізнеси із призупинки. Цей захід дасть можливість легальному бізнесу працювати і отримувати відшкодування ПДВ", — сказав Капінус.

Також він повідомив, що нелегали відшкодовують щомісяця від 7 до 9 млрд грн. "Найбільше отримують відшкодування від держави, можна говорити про різні галузі, до цього часу значне відшкодування мала металургійна галузь. Крім цього, значний ресурс має агропромисловий комплекс. Це одні з ключових галузей, які надзвичайно потребують обігових коштів", - наголосив держсекретар Мінфіну.

Україна заявила, що Грузія ігнорує прохання допомогти генераторами: У Тбілісі про це "вперше чують"

середа, 7 грудень 2022, 6:25

Тимчасовий повірений у справах України в Грузії Андрій Касьянов стверджує, що Тбілісі вже місяць ігнорує запити Києва на допомогу в умовах енергетичної кризи після російських обстрілів, передають Патріоти України. "Україна зараз гостро потребує допомог...

Без світла 6-7 годин? У YASNO пояснили, що робити і чому не варто дзвонити до кол-центру

вівторок, 6 грудень 2022, 17:53

Якщо відключення світла в будинку триває понад 6-7 годин потрібно перевірити наявність аварій, а у разі їх відсутності - звернутися до енергетиків, передають Патріоти України з посиланням на заяву гендиректора компанії YASNO Сергія Коваленка в ефірі т...