В Україні суддя першої інстанції одержує в середньому близько 16 тисяч гривень на місяць, а в Сінгапурі - до $ 1 млн. на рік. Про це розповів заступник глави Адміністрації Президента Олексій Філатов, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.
"Боротися з корупцією в судовій системі шляхом зниження рівня суддівської винагороди - парадоксальний спосіб. Якщо згадати той же Сінгапур, там дохід судді - до $ 1 млн. на рік. І хоча Сінгапур - недешева країна для життя, але $ 1 млн. доларів - досить пристойні гроші.
У нас суддя першої інстанції одержує в середньому близько 16 тис. гривень, і, напевно, важко зараз поставити питання в парламенті про зміну суддівської винагороди. Воно, природно, буде максимально політизованим", - зазначив чиновник.
На його думку, є прості мотиватори в діяльності будь-якої людини, і один з цих мотиваторів - це гідний рівень життя.
"Безумовно, є багато людей, які заробляють менше, але треба порівняти соціальне значення функції судді і якої-небудь іншої поважної професії, рівень кваліфікації, необхідний для судді, і рівень доходів в юридичній професії. Для приватного юриста 16 тис. грн - дохід набагато нижче середнього", - пояснив Філатов.
Він підкреслив, що підвищення зарплат суддям - це питання техніки, політики та багатьох інших факторів, але ініціювати це потрібно.
"Без істотного підвищення зарплати суддям, особливо суддям вищих інстанцій, які приймають остаточне рішення, ніякої боротьби з корупцією у нас не вийде", - упевнений заступник глави Адміністрації Президента.
Сьогодні смартфон став безальтернативним помічником у справах і спілкуванні, однак саме через нього українці дедалі частіше потрапляють у тенета телефонних шахраїв. Правоохоронці працюють над протидією, проте загроза все ще залишається високою. Про те,...
Національний банк прогнозує зниження економічного зростання до 3,1% з 3,6%, що може вплинути на українську економіку. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів економіст Олег Устенко, передають Патріоти України. Експерт додав, що пів відсотка в українській ...