Торгова війна з Анкарою коштувала Москві 1,3-1,5 млрд доларів, а російські споживачі втратили можливість купувати дешеві турецькі овочі. Такий висновок міститься в моніторингу економічної ситуації, підготовленому Російською академією народного господарства і державної служби (РАНХиГС), Інститутом Гайдара і Всеросійською академією зовнішньої торгівлі (ВАВТ), повідомляють Патріоти України з посиланням на Лента.ру.
Експерти відзначили, що через продовольче ембарго Росія втратила від 1,3 до 1,5 млрд доларів, оскільки Туреччина у відповідь ввела мита на поставки ряду російської продукції. При цьому Анкара зуміла переорієнтувати експортні потоки в тому числі в ті країни, які мають з Росією особливі торгові режими.
Так, поставки в Білорусь виросли більш ніж в сім разів, в Казахстан - в 12,2 рази, в Азербайджан - в 54,1 рази. У той же час в Росії місцеві виробники помідорів і огірків отримали нішу на ринку розміром 0,5 млрд доларів.
Як відомо, відносини між Росією і Туреччиною загострилися після того, як 24 листопада 2015 року турецькі винищувачі ліквідували порушника повітряного простору країни - російський літак Су-24, який бомбив прикордонні райони в Сирії.
Після цього уряд РФ ввів заборону на ввезення наступних товарів з Туреччини: частини тушок і субпродукти курей свійських, заморожені частини тушок і субпродукти індиків, томати, цибуля, капуста, огірки, гвоздики, апельсини, виноград, яблука, груші, абрикоси, сливи, суниця, а також сіль.
В середині 2016 року відносини почали налагоджуватися, а санкції стали пом'якшуватися, при цьому помідори і огірки, як і раніше залишаються під дією ембарго.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...