Експерти стурбовані зростанням цін на хлібну продукцію в Україні. За словами члена Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, за рік – з вересня 2016 року по вересень 2017 року – ціни на житньо-пшеничний хліб підскочили на 20,9%. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на українські ЗМІ.
При цьому ціни на борошно першого сорту за цей же рік зросли на 12%, борошно житнє – на 4,5%. «У той же час хліб пшеничний з борошна першого сорту подорожчав на 19% за рік, а хліб житньо-пшеничний – найбільш соціально орієнтований хліб – подорожчав на 20,9%», – сказав Пендзин.
Експерт також пояснив, що у вартості буханця хліба борошно займає лише 50%, все інше – це мінімальна заробітна плата, електроенергія і транспортні витрати. Іншими словами, хліб, найімовірніше, буде продовжувати дорожчати, навіть при стабільних цінах на борошно.
Пендзин також стурбований тим, що раніше держава відмовилася від регулювання цін на соціальні продукти харчування. Нагадаємо, це сталося в середині літа, коли набула чинності постанова Кабінету міністрів про скасування державного регулювання цін на продукти харчування. Відтепер виробники не зобов’язані декларувати ціни на продовольчу продукцію, а також більше не змушені обгрунтовувати Держспоживслужбі необхідність зміни цих цін. У списку «звільнених» товарів опинився і хліб.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...