Для прикриття своєї незаконної діяльності та створення ілюзії про роботу підприємства зловмисники також ввели нову схему. Керівники одного з підприємств здійснювали експорт сільгосппродукції на адресу підконтрольних підприємств-нерезидентів, однак експорт здійснювався не на підставі договору купівлі-продажу, а на підставі договору комісії, де комітентами виступали підконтрольні фіктивні компанії інших регіонів України.
Таким чином під час експорту підприємство-комісіонер отримувало тільки комісію в розмірі 0,05% (з ПДВ) від суми кожної вантажної митної декларації. При цьому декларацію з податку на прибуток вищевказані підприємства-комітенти не надавали, після чого припиняли свою діяльність. Замість них створювалися нові компанії, які й далі повинні були реалізовувати злочинну схему щодо ухилення від сплати податків.
Підприємство-комісіонер не відображало в податковій звітності обсягу експортованих товарів, унаслідок чого до бюджету не сплачувалися суми податку на прибуток в особливо великих розмірах.
За фактом фіктивного підприємництва на даний момент відкрито кримінальне провадження.
Унаслідок проведених обшуків було виявлено та вилучено чорнові записи з підтверджуючими фактами протиправної діяльності, електронні носії інформації, а також понад 485 тонн ячменю на суму понад два мільйони гривень, на які накладено арешт. Слідчі дії тривають", - йдеться у повідомленні.
Український ринок овочів фіксує чітку тенденцію до зниження цін на ранню білокачанну капусту. Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit, передають Патріоти України. Овоч нового врожаю зараз продають за 30-40 грн/кг ($0,72-0,96/кг), що на 37% дешевш...
До Реєстру збитків з 15 травня можна подати заяви на компенсацію за пошкоджене або знищене нежитлове майно внаслідок агресії Росії проти України. Про це повідомили на сайті Офісу президента, передають Патріоти України. Міжнародний реєстр збитків, сприч...