Для прикриття своєї незаконної діяльності та створення ілюзії про роботу підприємства зловмисники також ввели нову схему. Керівники одного з підприємств здійснювали експорт сільгосппродукції на адресу підконтрольних підприємств-нерезидентів, однак експорт здійснювався не на підставі договору купівлі-продажу, а на підставі договору комісії, де комітентами виступали підконтрольні фіктивні компанії інших регіонів України.
Таким чином під час експорту підприємство-комісіонер отримувало тільки комісію в розмірі 0,05% (з ПДВ) від суми кожної вантажної митної декларації. При цьому декларацію з податку на прибуток вищевказані підприємства-комітенти не надавали, після чого припиняли свою діяльність. Замість них створювалися нові компанії, які й далі повинні були реалізовувати злочинну схему щодо ухилення від сплати податків.
Підприємство-комісіонер не відображало в податковій звітності обсягу експортованих товарів, унаслідок чого до бюджету не сплачувалися суми податку на прибуток в особливо великих розмірах.
За фактом фіктивного підприємництва на даний момент відкрито кримінальне провадження.
Унаслідок проведених обшуків було виявлено та вилучено чорнові записи з підтверджуючими фактами протиправної діяльності, електронні носії інформації, а також понад 485 тонн ячменю на суму понад два мільйони гривень, на які накладено арешт. Слідчі дії тривають", - йдеться у повідомленні.
Речниця Соціал-демократичної партії Німеччини з енергетичних питань Ніна Шеєр підтримала можливе скасування санкцій США проти "Північного потоку" для сприяння "миру в Україні". Її заяву наводить Politico, передають Патріоти України. За словами Шеєр, са...
Економічне зростання в Україні буде повільним протягом двох років. Економіка прискориться лише 2026 року за умови припинення війни, передають Патріоти України з посиланням на прогноз Світового банку для регіону Європи та Центральної Азії. Як наголошуєт...