При цьому прес-служба НБУ підкреслює, що не має повноважень боротися з незаконними обмінними пунктами. Згідно із законодавством, це входить до компетенції Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України та Державної фіскальної служби.
Головною причиною розвитку чорного ринку обміну валют в НБУ вважають існування 2%-го збору до Пенсійного фонду з валютообмінних операцій. Нелегальні пункти не стягують з покупців цей збір, за рахунок чого валюта там продається дешевше, ніж в офіційних. У зв'язку з цим Національний банк сподівається на скасування 2%-го збору Верховною Радою України.
Нагадаємо, минулого тижня в Києві був заарештований шахрай, який організував роботу фальшивих пунктів обміну валют в трьох районах Києва. Він орендував на кілька днів торговий кіоск, маскував його під обмінник і розміщував в інтернеті оголошення з пропозицією обміну валюти за вигідним курсом. Коли клієнт передавав касирові валюту, той виходив в сусідню кімнату, нібито щоб покласти гроші в сейф. Насправді він збігав з місця злочину через дірку в стіні або даху.
Балаклійський районний суд Харківської області зобов'язав місцеву жительку заплатити "Харківгазу" 115,8 тис. грн через пошкоджену пломбу на лічильнику. Жінка отримала будинок у спадок, а під час перевірки представники оператора виявили порушення. Про ц...
Українці, як правило, наважуються оформити кредит, щоби виправити своє фінансове становище. Хоча більшість людей побоюються брати позики в банку чи МФО іноді стається так, що кредит на людину оформлюють без її відома. Така ситуація нещодавно сталася з ...