При цьому прес-служба НБУ підкреслює, що не має повноважень боротися з незаконними обмінними пунктами. Згідно із законодавством, це входить до компетенції Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України та Державної фіскальної служби.
Головною причиною розвитку чорного ринку обміну валют в НБУ вважають існування 2%-го збору до Пенсійного фонду з валютообмінних операцій. Нелегальні пункти не стягують з покупців цей збір, за рахунок чого валюта там продається дешевше, ніж в офіційних. У зв'язку з цим Національний банк сподівається на скасування 2%-го збору Верховною Радою України.
Нагадаємо, минулого тижня в Києві був заарештований шахрай, який організував роботу фальшивих пунктів обміну валют в трьох районах Києва. Він орендував на кілька днів торговий кіоск, маскував його під обмінник і розміщував в інтернеті оголошення з пропозицією обміну валюти за вигідним курсом. Коли клієнт передавав касирові валюту, той виходив в сусідню кімнату, нібито щоб покласти гроші в сейф. Насправді він збігав з місця злочину через дірку в стіні або даху.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...