Ночі, каже, не спали: Наталію Яресько розкритикували за брехню про підвищення зарплат

Експерти вважають, що замість бюджетної реформи міністерство фінансів представило документ, який стабілізує депресію.

Наталія Яресько. Фото:file.liga.net

Остаточний проект бюджету на наступний рік сьогодні представила міністр фінансів Наталія Яресько. Обіцяла збільшення соцстандартів і зменшення податків. Але, що насправді побачили економісти в головному кошторисі країни? Про це пишуть Подробности, передають Патріоти України.

Свою презентацію голова Мінфіну почала з виправдань - чому Кабмін так запізнився з проектом бюджету. "Незважаючи на місяці безсонних ночей, ви можете перевірити.

Робота над розробкою цього пакету законів тривала так довго, адже ми повинні були запропонувати не один закон, відірваний від реальності, а системний збалансований пакет документів, що забезпечують якісні системні зміни", - сказала Яресько.

Головний кошторис країни вже будували на основі нового податкового кодексу. І ось що нарахували. Зростання ВВП - 2%, інфляція 12%. Очікуваний курс гривні - 24,1, середня ціна газу 225 доларів за тисячу кубометрів. Витрати бюджету - 674 мільярда гривень, що становить приблизно 16% цього року.

"Зменшити розмір і вартість утримання держави для кожного платника податків, завдяки цим крокам загальний рівень витрат бюджету країни знизиться з 53% в поточному році до 43% в 16 році", - повідомила міністр фінансів.

Головна стаття витрат - це Пенсійний фонд. Його фінансування, за словами Яресько, доведеться збільшувати. Оскільки єдиний соцвнесок пропонують урізати в два рази - з 41 до 20 відсотків. Навіть за таких умов міністр фінансів обіцяє підвищення соцстандартів - на 12, 5% відсотка. Але в реальності, експерти кажуть - все буде по-іншому.

"Багато неправди сказано. Ну, наприклад, на 12,5 відсотків підвищити соціально-економічні стандарти, але мова йде про те, що інфляція буде 12 відсотків і уряд бере на себе зобов'язання підвищити на таку суму і їхні доходи, але це не підвищення - це статус-кво, це збереження того ж рівня бідності ", - вважає Олександр Савченко, економіст.

"У 2016 році, так як інфляція буде вищою, ніж 20 відсотків і 12, 5 відсотків вони в результаті не відіб'ють навіть інфляцію, тому станеться реальне зниження соцстандартів. Треба розуміти, що грошей у народу більше не стане", - говорить Ерік Найман, економіст.

Замість бюджетної реформи міністерство фінансів представило документ, який стабілізує депресію - вважають експерти. Мовляв, назвати 2 відсотка - зростанням, після того, як економіка впала в два рази - абсурд.

"Це те ж саме, що середня заробітна плата українців була 400 доларів, за підсумками кризи стала 200 доларів і вона виросте до 204 долара. Ви отримали мінус 200, плюс 4 і начебто повинні стати щасливішими", - говорить Ерік Найман економіст.

Але найголовніше, чиновники не урізали витрат на державу. А кошти на фінансування антикорупційної прокуратури в проекті бюджету йдуть у складі витрат на Генпрокуратуру.

"Бюджетна система, фінансова система, яка склалася, тільки цементує корупційну модель ситуації. Витрати на утримання Кабінету міністрів збільшилася, витрати на всіх чиновників, особливо на прокуратуру збільшуються, у мене враження, що йде будівництво поліцейської держави, бо ми створили нові антикорупційні органи , але ми продовжуємо збільшувати витрати на старі", - говорить Олександр Савченко, економіст.

До речі, проект бюджету планують розглянути у Верховній раді на позачерговому пленарному засіданні в четвер. Разом з податковою реформою.

Нова версія угоди про надри - чисте здирництво? - Адміністрація Трампа посилює вимоги до України – ЗМІ

неділя, 23 лютий 2025, 1:52

Команда Трампа жорстко продавлює новий договір, який передбачає, що у власності США буде 100% майбутнього фонду, який наповнюватиметься грошима з українських мінералів і нафти. Адміністрація президента США увечері в п’ятницю надіслала Києву нову версію...

Один із найбагатших угорців: Зять Орбана веде переговори щодо купівлі російської "дочки" Raiffeisenbank

субота, 22 лютий 2025, 20:48

Зять прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Іштван Тіборц нібито веде переговори про купівлю російського представництва австрійської групи Raiffeisen (RBI). Про це 21 лютого повідомило видання Der Standard, передають Патріоти України. Як пише видання...