Українцям, які не мають будинкового лічильника тепла, почали перераховувати тариф за новою формулою. Лише в столиці суму у платіжках зменшили майже на третину. Про це йдеться на сайті каналу 24, інформують Патріоти України.
Перші платіжки за опалення цієї осені шокували не лише українців, але і уряд. Там вирішили перерахувати тариф за новою методикою.
В Україні тарифи на опалення розраховують двома способами. В багатоповерхівках без лічильників встановили норму споживання – наприклад, для киян це 32,97 гривні за 1 квадратний метр. В будинках з лічильниками платять за фактичну кількість отриманого тепла – 1416 гривень за одну гігакалорію.
І жителі цих помешкань якраз і отримали менші суми. Після перерахунку цифри в платіжках в середньому зменшились на 30%.
А от про нестачу заговорили в "Київенерго". В них лише за жовтень вийшла різниця в нарахуваннях на 47 мільйонів гривень. Після перерахунку за листопад киянам платіжки взагалі виставили на 70 мільйонів менше, ніж планували. Та чому вартість розрахунку опалення за цими двома методиками така разюча – пояснити не змогли.
У Національній комісії з енергетики, яка затверджує тарифи, пояснювати де була схована "секретна складова", теж не захотіли.
Якщо лічильник фіксує вже подане у будинок тепло, то у формулі норми споживання – купа змінних, кажуть експерти. В першу чергу, на розрахунок впливає погода. Таке нововведення затвердив Кабмін минулої осені. У формулу закладена середня температура за місяць. Якщо вона нижче відповідного показника, то тариф збільшують – мовляв, використовують більше палива. І навпаки.
Крім того, впливає на тариф і кількість опалювальних днів. Особливо це відчутно у жовтні та квітні, коли батареї по факту холодні, а за паперами – ще опалювальний сезон. Також впливають і втрати тепла у дірявих мережах.
Урядовці ж обіцяють до кінця цього року встановити лічильники майже в усіх багатоповерхівках.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...