Свою заяву глава держави зробив у Вільнюсі, де він перебував із візитом. "Ні Україна, ні Європейський Союз не будуть реагувати на будь-який шантаж. Хочу наголосити, що ми рішучі у своєму прагненні запровадити з 1 січня 2016 зону вільної торгівлі із Європейським Союзом", - заявив український лідер.
Свою підтримку цьому наміру висловила президент Литви Даля Грібаускайте. "Росія намагалася нам довести, що Україна ще на кілька років має відтермінувати цей процес. Але це – двостороння угода і жодна третя сторона не буде в неї втручатися", - зауважила вона.
Грібаускайте також укотре висловила підтримку Україні, але порадила колезі більше зосередитися на боротьбі із корупцією. На зовнішньому фронті Литва обіцяє Україні режим максимального сприяння. Після фактично зірваних напередодні переговорів із Росією про зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом, президенти заявили, що з Кремлем можуть провести ще один, формальний раунд переговорів. Але нічого по суті це не змінить.
При цьому імовірність додаткових торговельних санкцій, що їх Росія може паралельно накласти на українські товари, Порошенка не лякає. За його словами, товарообіг між країнами за два роки зменшився учетверо. І навряд чи Росія зможе зробити гірше.
Американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем нагадав про свій законопроєкт, який передбачає введення вторинних мит на імпорт нафти, газу, урану та інших продуктів із Росії, передають Патріоти України. Коментар Грема з’явився на тлі того, як президе...
За перші 100 днів керування Дональда Трампа долар США продемонстрував найглибше падіння з часів президентства Річарда Ніксона, свідчать дані Bloomberg, передають Патріоти України. Зазначається, що Індекс долара США впав приблизно на 9% у період між 20...