"Рішення НКРЕКП - алогічне, непрофесійне і непрозоре. Логіки там немає" - екс-міністр енергетики про "газову абонплату"

На думку Івана Плачкова введення абонплати за підключення до системи газопостачання пов'язане зі спробами влади країни зменшити дефіцит державного бюджету.

Іван Плачков. Фото:gordonua.com

Рішення Національної комісії регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) про введення абонплати за підключення до системи газопостачання позбавлене будь-якої логіки. Про це заявив у коментарі виданню Гордон колишній міністр енергетики України (1999-й і 2005–2006 роки) Іван Плачков, передають Патріоти України.

"Рішення про введення абонплати за підключення до системи газопостачання – алогічне, непрофесійне і непрозоре. Я його просто не розумію. І так у НКРЕКП роблять усе. Логіки там немає: ці тарифи ситуативні, рефлекторні і непрофесійні. Вони вихоплюють якісь європейські принципи, які абсолютно не можна застосовувати в Україні", – зазначив Плачков.

Він наголосив, що розподільні газові мережі є власністю держави.

"У нас усі розподільні газові мережі – державні. Якщо облгаз приватний, то йому належать автомобілі, будівлі, комп'ютери, але мережі залишаються державними. Однак упродовж цих років вони робили ремонти і потихеньку "приватизували" собі ці мережі. А держава зі свого боку не знає, що це її власність. Узагалі коли в діях відсутня логіка, шукати здоровий глузд дуже складно. Те ж стосується тарифів на електроенергію. Вони повинні бути прозорими, обґрунтованими та об'єктивними. А в нас людям нічого не пояснюють", – підкреслив Плачков.

На його думку, введення абонплати пов'язане зі спробами влади країни зменшити дефіцит державного бюджету.

"Нафтогаз" зараз у дуже важкому економічному стані. Там багато кредитів, боргів і так далі. Свого часу Азаров вносив до статутного фонду "Нафтогазу" то вісім, то десять, то шість млрд грн. Мовби щоб стабілізувати економічну ситуацію. А зараз просто вигадують якісь ціни. У бюджеті грошей немає.

Що робити? Вирішили зібрати кошти з громадян України. По трохи зі всіх і назбирається якась сума. Хоча там не так уже й мало доведеться платити. До того ж "Укргазвидобуванню" не дали ні копійки. Там 12 млрд грн боргів. Уряд не те, що не контролює паливно-енергетичний комплекс України, він навіть не координує його роботи", – резюмував Плачков.

Як відомо, 28 березня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), встановила для населення і промислових споживачів тарифи за розподіл природного газу як плату за приєднану потужність.

Новий тариф є абонплатою за підключення до системи газопостачання, з 1 квітня її оплачуватимуть щомісяця на підставі потужності лічильника незалежно від фактичного обсягу споживання.

"Або оренда на 50 років": Польський міністр сільського господарства запропонував купити в України Одеський порт

п’ятниця, 4 квітень 2025, 21:41

Польща має купити або взяти в оренду одеський порт, щоб експортувати через нього польське та європейське зерно. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на заяву заступника міністра сільського господарства Міхала Колодзейчака в ефірі Polsat Ne...

В Україні частина "чорнобильців" може залишитися без доплати до пенсії: Що відбувається

п’ятниця, 4 квітень 2025, 18:45

З 1 березня, коли в Україні провели індексацію пенсійних виплат, збільшилися пенсії у «чорнобильців», у тому числі й тих, хто має групи інвалідності, а також у ліквідаторів аварії на ЧАЕС, передають Патріоти України. Тим часом «Соцпортал» уточнює, що ц...