Сльозам Москви ніхто не йме: "Газпром" залишився без ще одного давнього великого партнера

Концерн RWE вивів на Франкфуртську біржу свою "дочку" Innogy, якій передав найбільш перспективні активи і дві третини співробітників

Голова Innogy Петер Теріум (справа) у день дебюта компанії на Франкфуртській біржі. Фото: dw.com

Друга за останні тижні велика німецька енергетична компанія і давній партнер "Газпрому" рішуче підвела риску під минулим і демонстративно переключилася на "зелену енергетику". Про це пише "Німецька хвиля", повідомляють Патріоти України.

7 жовтня концерн RWE вивів на Франкфуртську біржу свою "дочку" Innogy, якій передав найбільш перспективні активи і дві третини співробітників. 12 вересня аналогічний крок, але за іншою схемою, зробив колишній лідер німецької енергетики E.on.

Первинне розміщення акцій Innogy стало найбільшим IPO в Німеччині за останні 16 років: міжнародні інвестори заплатили за них приблизно 5 мільярдів євро. Попит на нові цінні папери істотно перевищив пропозицію, тому їх розмістили за максимальною в заявленому коридорі ціною: 36 євро. Одна тільки американська інвестиційна компанія Blackrock купила паперів на 940 мільйонів євро.

Основними активами Innogy є численні ветропарки, а також енергетичні мережі - лінії електропередач і газопроводи, які доставляють світло і тепло 23 мільйонам клієнтів в 11 країнах: як в Західній і Центральній Європі (Німеччина, Нідерланди, Великобританії, Австрія), так і на сході і півдні-сході континенту (наприклад, Польща, Словаччина, Румунія, Хорватія).

Всі ці активи концерн RWE передав в нинішньому році своїй "дочці" в ході великомасштабної реструктуризації, мета якої полягає в чіткому поділі між двома компаніями бізнесу, пов'язаного з "новою", зеленою і "старою", традиційною енергетикою.

Innogy отримала відновлювану енергетику, інфраструктуру, 40 тисяч з 60 тисяч співробітників і колишню штаб-квартиру в Ессені. Туди ж перейшов в якості голови правління колишній глава RWE Петер Теріум. Все це красномовно говорить про те, який напрямок в концерні вважається більш перспективним і важливим.

У "старої" RWE під керівництвом колишнього заступника Теріума залишилися вугільні, газові та атомні електростанції, а також газоторгівля, в тому числі імпорт з Росії продукції "Газпрому". До того ж материнська компанія, яка сильно зменшилася, буде тримати 75% акцій випущеної зараз на біржу "дочки" Innogy, але в перспективі поступово почне їх продавати.

З виручених в ході IPO 5 мільярдів євро вона отримає 3 мільярди, які частково підуть на погашення її величезних боргів. Таким чином, за минулі чотири тижні енергетика Німеччини кардинально змінила свій вигляд, що відіб'ється і на бізнесі з Росією.

Українці зобов'язані проводити повірку лічильників води: Ось хто платить і що потрібно знати кожному

п’ятниця, 18 липень 2025, 11:30

В Україні діє обов'язкова повірка лічильників води, яка проводиться кожні чотири роки. Процедура необхідна для підтвердження точності та правильної роботи приладів обліку. На відміну від лічильників газу, де періодичну повірку завжди оплачує облгаз, за...

Орбан пожалівся на новий проєкт бюджету ЄС, який включає 100 млрд євро для України

п’ятниця, 18 липень 2025, 11:25

Європейська комісія (ЄК) зрештою нібито відкличе або ж поступово відмовиться від запропонованого проєкту бюджету Європейського союзу (ЄС) на 2 трильйони євро, передають Патріоти України з посиланням на прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, якого ци...