Україна готується до продажу одного з найбільших держпідприємств - "Одеського припортового заводу" (ОПЗ). Стартова ціна на аукціоні встановлена на рівні $150 млн. Але борги підприємства, а також незрозумілі контрактні умови щодо закупівлі газу зменшують цінність активу в очах західних інвесторів. Про це в коментарі сайту Гордон заявив доктор економічних наук, керуючий партнер інвесткомпанії Capital Times Ерік Найман, передають Патріоти України.
"На жаль, на ОПЗ стільки боргів навішали, що всі розуміють: так, це цінний актив, але якщо відняти борг, цінність буде вже не такою високою. Додайте абсолютно незрозумілі контрактні умови щодо закупівлі газу, це теж істотно зменшує привабливість активу", - сказав Найман.
Експерт підкреслив, що західний інвестор не ризикує заходити в Україну не тільки тому, що тут немає незалежної судової системи і ефективно працюючих правоохоронних органів, а й тому, що в країні практично неможливо вести бізнес поза корупційною системою.
"У західних інвесторів є кримінальна відповідальність за дачу хабарів. А я не уявляю, щоб в Україні такий об'єкт, як Одеський припортовий, зміг працювати поза існуючою в країні корупційною системою.
Відповідно, багатьом західним топ-менеджерам не хочеться вплутуватися в це болото, щоб не викликати на себе ризики кримінального переслідування у власних країнах - США, Великобританії, Франції, Німеччині та багатьох інших ", - зазначив Найман.
Економіст переконаний, що міжнародних інвесторів відлякує саме ризик "вплутатися в корупційний бруд".
"В Україні західним інвесторам немає можливості прозоро вести бізнес, не втягуючись у корупційний бруд. Це досить серйозний ризик, звичайно, він дуже багатьох відлякує", - підсумував Найман.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...