Це багатьох відлякує: В Україні західним інвесторам немає можливості прозоро вести бізнес, не втягуючись у корупційний бруд - Найман

Інвестори не ризикують заходити в Україну не тільки тому, що тут немає незалежної судової системи і ефективно працюючих правоохоронних органів, а й тому, що в країні практично неможливо вести бізнес поза корупційною системою.

Ерік Найман. Фото:gordonua.com

Україна готується до продажу одного з найбільших держпідприємств - "Одеського припортового заводу" (ОПЗ). Стартова ціна на аукціоні встановлена на рівні $150 млн. Але борги підприємства, а також незрозумілі контрактні умови щодо закупівлі газу зменшують цінність активу в очах західних інвесторів. Про це в коментарі сайту Гордон заявив доктор економічних наук, керуючий партнер інвесткомпанії Capital Times Ерік Найман, передають Патріоти України.

"На жаль, на ОПЗ стільки боргів навішали, що всі розуміють: так, це цінний актив, але якщо відняти борг, цінність буде вже не такою високою. Додайте абсолютно незрозумілі контрактні умови щодо закупівлі газу, це теж істотно зменшує привабливість активу", - сказав Найман.

Експерт підкреслив, що західний інвестор не ризикує заходити в Україну не тільки тому, що тут немає незалежної судової системи і ефективно працюючих правоохоронних органів, а й тому, що в країні практично неможливо вести бізнес поза корупційною системою.

"У західних інвесторів є кримінальна відповідальність за дачу хабарів. А я не уявляю, щоб в Україні такий об'єкт, як Одеський припортовий, зміг працювати поза існуючою в країні корупційною системою.

Відповідно, багатьом західним топ-менеджерам не хочеться вплутуватися в це болото, щоб не викликати на себе ризики кримінального переслідування у власних країнах - США, Великобританії, Франції, Німеччині та багатьох інших ", - зазначив Найман.

Економіст переконаний, що міжнародних інвесторів відлякує саме ризик "вплутатися в корупційний бруд".

"В Україні західним інвесторам немає можливості прозоро вести бізнес, не втягуючись у корупційний бруд. Це досить серйозний ризик, звичайно, він дуже багатьох відлякує", - підсумував Найман.

"Беня" потирає руки: Коломойському "пробачили" мільярдні борги перед "ПриватБанком"

середа, 13 листопад 2019, 10:33

Компанії олігарха Ігоря Коломойського виграли суд за кредитними угодами на 7,5 млрд грн, що були укладені з "ПриватБанком" у 2006-2016 роках, передають Патріоти України. Таке рішення ухвалив Північний апеляційний господарський суд у справі за позовом к...

Курс долара летить вниз: Свіжі дані від НБУ (інфографіка)

середа, 13 листопад 2019, 9:44

В Україні курс долара в середу, 13 листопада, знизився на 7 копійок. Зокрема, середній курс гривні до американської валюти в продажу був встановлений на рівні 24,60 грн/$, свідчать дані банківських установ, передають Патріоти України. Курс гривні по ві...