Це багатьох відлякує: В Україні західним інвесторам немає можливості прозоро вести бізнес, не втягуючись у корупційний бруд - Найман

Інвестори не ризикують заходити в Україну не тільки тому, що тут немає незалежної судової системи і ефективно працюючих правоохоронних органів, а й тому, що в країні практично неможливо вести бізнес поза корупційною системою.

Ерік Найман. Фото:gordonua.com

Україна готується до продажу одного з найбільших держпідприємств - "Одеського припортового заводу" (ОПЗ). Стартова ціна на аукціоні встановлена на рівні $150 млн. Але борги підприємства, а також незрозумілі контрактні умови щодо закупівлі газу зменшують цінність активу в очах західних інвесторів. Про це в коментарі сайту Гордон заявив доктор економічних наук, керуючий партнер інвесткомпанії Capital Times Ерік Найман, передають Патріоти України.

"На жаль, на ОПЗ стільки боргів навішали, що всі розуміють: так, це цінний актив, але якщо відняти борг, цінність буде вже не такою високою. Додайте абсолютно незрозумілі контрактні умови щодо закупівлі газу, це теж істотно зменшує привабливість активу", - сказав Найман.

Експерт підкреслив, що західний інвестор не ризикує заходити в Україну не тільки тому, що тут немає незалежної судової системи і ефективно працюючих правоохоронних органів, а й тому, що в країні практично неможливо вести бізнес поза корупційною системою.

"У західних інвесторів є кримінальна відповідальність за дачу хабарів. А я не уявляю, щоб в Україні такий об'єкт, як Одеський припортовий, зміг працювати поза існуючою в країні корупційною системою.

Відповідно, багатьом західним топ-менеджерам не хочеться вплутуватися в це болото, щоб не викликати на себе ризики кримінального переслідування у власних країнах - США, Великобританії, Франції, Німеччині та багатьох інших ", - зазначив Найман.

Економіст переконаний, що міжнародних інвесторів відлякує саме ризик "вплутатися в корупційний бруд".

"В Україні західним інвесторам немає можливості прозоро вести бізнес, не втягуючись у корупційний бруд. Це досить серйозний ризик, звичайно, він дуже багатьох відлякує", - підсумував Найман.

Хіти тижня. Новий долар, по 10 тисяч за держборг і скромні пенсії: Що обіцяє українцям проект бюджету-2020

понеділок, 23 вересень 2019, 10:00

Курс долара на наступний рік заклали на рівні 28,2 грн/$. Міністерка фінансів Оксана Маркарова 20 вересня презентувала у парламенті проєкт бюджету на 2020 рік. У документі не врахували обіцянки ні президента Володимира Зеленського, ні прем'єра Олексія ...

Хіти тижня. Епоха бідності позаду: Гончарук розповів, на скільки збільшить прожитковий мінімум українців 2020 року

понеділок, 23 вересень 2019, 3:00

А зовсім гарно, обіцяє, буде через рік. Правда навесні і не таке обіцяли. Але реальна політика, то не передвиборчі балачки. Прожитковий мінімум з 1 січня 2020 року збільшиться на 162 гривні і становитиме 2027 гривень. В той же час Кабінет міністрів "ма...