Ціна нафти стрімко зростає, наближаючись до психологічної планки

Вартість травневих ф'ючерсів на сорт нафти Brent піднялася до позначки 69,07 долара за барель - максимального рівня з 2 лютого.

Ілюстрація:vkurse.ua

Ціни на нафту ростуть шостий день поспіль на торгах в середу на тлі скорочення запасів у США, повідомленнях про готовність ОПЕК продовжити термін угоди з обмеження видобутку і загрозу нових санкцій проти Ірану. Вартість травневих ф'ючерсів на сорт Brent до 17.57 піднялася до позначки 69,07 долара за барель - максимального рівня з 2 лютого. За день котирування додали 2,2%, а за тиждень - 6,2%. Про це пише finanz.ru, передають Патріоти України.

Американський еталон WTI на нью-йоркській біржі NYMEX продавали по 64,79 долара за барель, або максимальною ціною за 6 тижнів.

Як повідомило в середу американське Міненерго, на минулому тижні запаси нафти в комерційних сховищах скоротилися на 2,6 млн барелів. Завантаження НПЗ підскочило на 0,4 млн барелів на день, а попит на бензин виявився більшим за обсяги його виробництва на 1,7 млн барелів.

Відскок може підкинути котирування 70 за Brent і вище, ринок починає враховувати ризик санкцій проти Ірану, говорить аналітик "Промсвязьбанка" Катерина Крилова. Можливість запровадження додаткових мит повинні були обговорити в ході переговорів президент США Дональд Трамп і наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бен Салман.

Хоча на їх зустрічі не було зроблено публічних заяв на цю тему, є намір обох сторін рухатися в напрямку "закручування гайок" іранській ядерній програмі, каже Крилова.

З моменту скасування санкцій Іран наростив видобуток нафти на 1 млн барелів на добу, а експорт збільшив удвічі. "Якщо США вирішать вийти з угоди, то зниження експорту нафти з Ірану може скласти до 0,3 млн барелів на день, що еквівалентно обсягу поставок з Росії, який випав в результаті дотримання домовленостей ОПЕК +", - зазначає сировинний стратег "Сбербанк CIB" Михайло Шейбе.

Сама угода видобувних країн, в рамках якої найбільші експортери погодилися прибрати з ринку 1,8 млн барелів щоденного видобутку, може бути продовжена і на 2019 рік. На засіданні країн-учасниць ОПЕК + у Відні в понеділок обговорювалася можливість переглянути критерії ефективності угоди, повідомили Bloomberg джерела в картелі.

Один з варіантів, який обговорювався делегатами, полягає в тому, щоб порівнювати обсяг комерційних запасів нафти в розвинених країнах із середнім рівнем за сім, а не п'ять років. Це віддалить їх від мети по відновленню нормального рівня запасів, в результаті чого може знадобитися підтримувати скорочення більш тривалий час.

В Україні перевірять правомірність пільг для більш ніж мільйона громадян: Хто під прицілом

п’ятниця, 4 квітень 2025, 10:22

В Україні готують єдину методику верифікації пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу. Це стосується кожного з 1,2 млн українців, які отримують пільги, передають Патріоти України з посиланням ...

Вистрелив собі у ногу: Тарифи Трампа можуть підірвати оборонну промисловість США

п’ятниця, 4 квітень 2025, 9:50

Запроваджені президентом США Дональдом Трампом тарифи можуть серйозно вдарити по американській оборонній промисловості, ускладнивши міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищивши вартість виробництва військової техніки, передають Патріоти Ук...