Ціни в економіці завжди визначаються співвідношенням попиту і пропозиції на товар і його замінники. Нафта в цьому питанні не є винятком. Про це у своєму блозі на сайті Новое Время пише економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь, зазначають Патріоти України.
Нинішнє падіння цін на нафтовому ринку пов'язане, зокрема, з тенденціями зниження попиту і нарощування пропозиції. Так, на початку цього року досить сильно провалився китайський фондовий ринок.
Це свідчить про те, що існує ймовірність подальшого зниження економічної активності Китаю - одного з найбільших споживачів нафти і газу. Відповідно, навіть очікування зниження попиту на енергоресурси в Китаї рухає ціни на нафту в бік зниження.
Ще одним фактором зниження цін є зняття заборони на експорт «чорного золота» у Сполучених Штатах, які також є одним з найбільших споживачів нафти. Зацікавлені сторони уважно стежать за даними про запаси нафти в Америці.
Якщо у США зростають запаси нафти, значить, є ймовірність, що вони не будуть купувати її на зовнішньому ринку і попит на «чорне золото» у світовому масштабі, знову-таки буде знижуватися.
Країни ОПЕК, тим часом, не діють (незважаючи на всі розмови). Якщо вони зараз спробують обмежити пропозицію нафти, то, ймовірно, що виграють від цього не вони, а їхні конкуренти - інші експортери нафти. Це, своєю чергою, може підштовхнути деяких з членів ОПЕК продавати нафту «з-під поли».
У результаті попит знижується, а пропозиція навіть дещо збільшилася. Ціни падають.
Провідні економічні агенти вже перераховують прогнозовані ціни на нафту в 2016 році. Так, експерти з Міністерства енергетики США знизили прогноз вартості нафти марки Brent на 28%.
Якщо раніше очікувалося, що за підсумками року середня ціна бареля складе $55,78, то тепер у відомстві вважають, що вона виявиться на рівні $40,15. Тим часом, одна з найбільших фінансових установ Росії, а саме Сбербанк, приготувався до падіння ціни на нафту до $25 за барель.
Чому? Тому що Сбербанк повинен прораховувати для себе не середньозважений варіант розвитку подій, а найгірший з усіх - адже від ціни на нафту багато в чому залежить російський рубль.
Команда Трампа жорстко продавлює новий договір, який передбачає, що у власності США буде 100% майбутнього фонду, який наповнюватиметься грошима з українських мінералів і нафти. Адміністрація президента США увечері в п’ятницю надіслала Києву нову версію...
Зять прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Іштван Тіборц нібито веде переговори про купівлю російського представництва австрійської групи Raiffeisen (RBI). Про це 21 лютого повідомило видання Der Standard, передають Патріоти України. Як пише видання...