Ціни в економіці завжди визначаються співвідношенням попиту і пропозиції на товар і його замінники. Нафта в цьому питанні не є винятком. Про це у своєму блозі на сайті Новое Время пише економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь, зазначають Патріоти України.
Нинішнє падіння цін на нафтовому ринку пов'язане, зокрема, з тенденціями зниження попиту і нарощування пропозиції. Так, на початку цього року досить сильно провалився китайський фондовий ринок.
Це свідчить про те, що існує ймовірність подальшого зниження економічної активності Китаю - одного з найбільших споживачів нафти і газу. Відповідно, навіть очікування зниження попиту на енергоресурси в Китаї рухає ціни на нафту в бік зниження.
Ще одним фактором зниження цін є зняття заборони на експорт «чорного золота» у Сполучених Штатах, які також є одним з найбільших споживачів нафти. Зацікавлені сторони уважно стежать за даними про запаси нафти в Америці.
Якщо у США зростають запаси нафти, значить, є ймовірність, що вони не будуть купувати її на зовнішньому ринку і попит на «чорне золото» у світовому масштабі, знову-таки буде знижуватися.
Країни ОПЕК, тим часом, не діють (незважаючи на всі розмови). Якщо вони зараз спробують обмежити пропозицію нафти, то, ймовірно, що виграють від цього не вони, а їхні конкуренти - інші експортери нафти. Це, своєю чергою, може підштовхнути деяких з членів ОПЕК продавати нафту «з-під поли».
У результаті попит знижується, а пропозиція навіть дещо збільшилася. Ціни падають.
Провідні економічні агенти вже перераховують прогнозовані ціни на нафту в 2016 році. Так, експерти з Міністерства енергетики США знизили прогноз вартості нафти марки Brent на 28%.
Якщо раніше очікувалося, що за підсумками року середня ціна бареля складе $55,78, то тепер у відомстві вважають, що вона виявиться на рівні $40,15. Тим часом, одна з найбільших фінансових установ Росії, а саме Сбербанк, приготувався до падіння ціни на нафту до $25 за барель.
Чому? Тому що Сбербанк повинен прораховувати для себе не середньозважений варіант розвитку подій, а найгірший з усіх - адже від ціни на нафту багато в чому залежить російський рубль.
В Україні оновили правила, що стосуються відкриття та закриття рахунків у банках і небанківських установах. Про це йдеться в постанові правління Національного банку (НБУ) №135 19 листопада, передають Патріоти України. Тепер для виконання цих операцій б...
В Україні проживає понад 10 мільйонів пенсіонерів. Згідно з даними Пенсійного фонду України, найбільший середній розмір пенсійних виплат зафіксовано в Києві, передають Патріоти України. У ПФУ поділилися, що станом на 1 жовтня 2024 року середня пенсія в...