"Якщо традиційні партнери Туреччини застосують санкції, тобто припинять постачати зернові, Україна готова збільшити поставки зерна, кукурудзи та олії мінімум вдвічі. Туреччина - давній і надійний партнер Украіни, ми готові виступити гарантом продовольчої безпеки цієї країни", - написав на своїй сторінці у "Фейсбук" міністр аграрної політики України Олексій Павленко, передають Патріоти України.
Таким чином, Україна зможе замінити Росію на турецькому ринку. Яким би не було рішення російської сторони, воно не повинно вплинути на продовольчу безпеку Туреччини. Україна має вдосталь продукції відповідної якості, аби забезпечити потреби турецьких споживачів у разі введення експортних обмежень з боку Російської Федерації.
За 10 місяців 2015 року Україна вже експортувала до Туреччини аграрної продукції на суму майже 566 млн. доларів США, серед якої зерна на суму більше 55 млн. і олії - на суму майже 75 млн. У разі введення Росією продовольчого ембарго проти Туреччини, Україна може істотно збільшити ці показники за рахунок додаткових поставок пшениці, кукурудзи, ячменю, бобових та олії.
Звичайно, на даний момент зарано говорити про зміни у товарообігу між Туреччиною та Україною, однак ми готові до поглиблення двосторонньої співпраці в аграрному секторі. Розширення та диверсифікація експортного ринку залишається пріоритетом для України, а Туреччина - перспективним торгівельним партнером.
Станом на 27 листопада намолочено 59,7 млн тонн зерна. Всього експортовано та підготовлено зерна до експорту майже 17 млн тонн. Українські сільгоспвиробники постачають свою продукцію в 190 країн світу.
В Україні у 2025 році зростає кількість жінок у сферах логістики, ІТ та будівництва – галузях, які традиційно вважались "чоловічими". Роботодавці активніше шукають працівниць через дефіцит кадрів і зміни в пріоритетах під час війни. Про це OBOZ.UA пові...
Україна потребує докорінної реформи ринку електроенергії - адже він відчуває величезні проблеми. Проте в експертному середовищі вважають, що навіть за таких умов немає сенсу підвищувати тарифи "ні економічного, ні будь-якого іншого". Про це OBOZ.UA ро...