Ухвалення Верховною Радою України законопроекту №5130 дозволить не тільки підвищити мінімальну заробітну плату до 3 200 грн, але й осучаснити пенсійні виплати за рахунок зміни розрахунку середньої зарплати, яка враховується під час їхнього призначенні. Про це повідомляють Патріоти України.
Раніше середня зарплата по Україні, на яку орієнтувалися під час нарахування пенсії, враховувалася за три роки до моменту виходу на пенсію. При цьому показник затверджував Пенсійний фонд. Тепер же середню зарплату визначатимуть по-новому, відповідно до порядку, встановленого Кабінетом міністрів. Саме цей крок і допоможе осучаснити пенсії. “Механізм, в принципі, перевірений, тому що у нас пенсія залежить від стажу та зарплати.
Єдине питання, що у формулі розрахунку розміру пенсії є такий показник, як середня заробітна плата, за яким осучаснюється, по суті, пенсія. Цей показник якраз і є причиною того, що у старих пенсіонерів розмір пенсії не змінювався. Зміна цього показника – це й є механізм осучаснення. Наскільки він зміниться – це питання ще вирішується”, – пояснив заступник голови Пенсійного фонду Микола Шамбір.
Крім того, в 2017 році пенсії проїндексують на 10%, а деяким пенсіонерам ще й перерахують виплати. За попередньою оцінкою, це торкнеться 5 млн громадян, отримувати вони будуть в середньому на 300 гривень більше.
“За рішенням Кабінету міністрів України здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій за рахунок збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні”, – йдеться в законопроекті, ухваленому парламентом.
Крім того, в законі зазначено, що максимальна пенсія не повинна перевищувати десять прожиткових мінімумів, тобто 15 440 гривень. Також парламентарії до кінця 2017 скоротили розмір максимальної пенсії до 10 740 гривень.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...