Міф про те, що через невикористаний залишок субсидії в майбутньому її уріжуть або зовсім відмовлять в оформленні, призвів до того, що українці стали занадто марнотратно витрачати енергоресурси. У зв'язку з цим Кабмін ухвалив рішення урізати соціальні нормативи послуг ЖКГ. Про це пише Обозреватель, передають Патріоти України.
Так, в опалювальний сезон 2015-2016 років неекономність споживачів обійшлася в 14,5 млрд грн переплати за субсидії з Держбюджету.
"Оскільки соціальні нормативи, на які надається житлова субсидія, не відповідали реальній картині споживання тепла, газу та електроенергії, громадяни України були свідками того, як субсідіанти в зимовий період відкривали кватирки в приміщеннях для того, щоб використовувати той обсяг енергоносіїв, на який їм призначалася субсидія", - розповіли в Кабміні.
Однак в новій урядовій постанові №51 від 6 лютого 2017 року соцнормативи наблизили до фактичного рівня споживання. На думку чиновників, це стане стимулом для просування культури енергозбереження в нашій країні.
Згідно з новими правилами, з 1 травня 2017 року Україні діятимуть такі соціальні нормативи:
- Теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентам, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку - 0,0431 Гкал на 1кв. м опалювальної площі в місяць в опалювальний період;
- Електричної енергії для індивідуального опалення - 51 кВт × год на 1 кв. м опалювальної площі в місяць в опалювальний період;
- Природного газу для індивідуального опалення - 5 куб. м на 1 кв. м опалювальної площі в місяць в опалювальний період.
Крім цього, Кабмін переглянув коригувальні коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення в багатоповерхових будинках.
Через ці зміни деякі українці запанікували, побоюючись, що вже призначені субсидії також будуть переглянуті в бік зменшення. Однак в уряді запевнили, що ініціатива жодним чином не вплине на нинішні допомоги і вступить в силу лише після закінчення поточного опалювального сезону.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...