Вклали б у виробництво - жили б, як у Польщі: Економіст підрахував, скільки за час незалежності вивели капіталу з України в офшори

Реформування фіскальної системи, націлене на деофшоризацію та детінізацію бізнесу, може стати одним із джерел залучення коштів для промислового розвитку України.

Гроші з офшорів допомогли б українцям дійсно зажити "по-новому". Фото: соцмережі.

За період з 1991 року і по сьогоднішній день, за різними оцінками, з України в офшори виведено капіталу на суму 148 млрд. доларів. Про це повідомила провідний науковий співробітник ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» Інна Шовкун в своїй статті в газеті «Дзеркало тижня», передають Патріоти України.

За її словами, реформування фіскальної системи, націлене на деофшоризацію та детінізацію бізнесу, може стати одним із джерел залучення коштів для промислового розвитку України. «За різними оцінками, починаючи з 1991 року, з України до офшорів виведено капітал на суму 148 млрд доларів. Не всі ці багатства виводилися з країни корупційною клептократичною владою. Бізнес використовує офшори для легального зниження податкового навантаження, зменшення ризиків (наприклад, таких, як втрата коштів у збанкрутілих банках, рейдерські захвати), спрощення судового захисту своїх інтересів (від необґрунтованих вимог податківців)», – йдеться в статті.

Інна Шовкун зазначає, що створення в Україні сприятливих фіскальних умов буде сприяти поверненню в країну капіталів у вигляді прямих іноземних інвестицій і кредитів. «Навіть зараз кошти з офшорів відіграють важливу роль у промислових інвестиціях. Зокрема, частка Кіпру прямих іноземних інвестицій, накопичених в промисловості України, становила 19,3%, або 2,6 млрд доларів (на 1 жовтня 2016 року), Нідерландів – 12,8%, або 1,7 млрд доларів. Кошти з офшорів надходять в економіку також у формі боргового фінансування», – підкреслила експерт.

Вона констатує, що зараз у тіньовому секторі економіки обертаються кошти, які становлять приблизно 35-40% обсягу офіційного ВВП. «Залучити до розвитку економіки країни капітали з тіньового обігу офшорів дозволило б давно очікуване впровадження податкових і митних інвестиційних стимулів для нових промислових виробництв з допомогою механізму індустріальних парків», – підсумовує автор.

За пів року до Польщі приїхала рекордна кількість українців: Про людей якого віку йдеться і чим вони займаються

неділя, 19 січень 2025, 8:23

Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...

В Україні вимагають заплатити податки навіть за старі квадрати: Скільки доведеться віддати за кожен зайвий квадрат

неділя, 19 січень 2025, 8:06

Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...