Чистий прибуток за січень-вересень знизилася в 2,3 рази - до 129 млрд рублів. Виручка скоротилася на 11,5%. Вільний грошовий потік - різниця між надходженнями на рахунки і відтоком - звалився в третьому кварталі на 97%, до 12 млрд рублів.
Короткостроковий борг "Роснефти" зріс на 12% і досяг 947 мільярдів рублів, при цьому коштами покрито лише 90% цієї суми. Загальний борг практично не змінився і склав 2,927 трлн рублів або 26,1 млрд доларів.
На тлі мізерних надходжень і загрози скотитися до негативних грошових потоків топ-менедежри "Роснефти" прийняли рішення скоротити власні зарплати. Замість 3,4 мільярда рублів в минулому році за 9 місяців поточного 10 членів правління отримали 2,454 мільярда рублів. З цієї суми 1,2 мільярда рублів довелося на премії.
До кінця року "Роснефти" потрібно погасити 3,8 млрд доларів за зовнішніми позиками, а в наступному році - ще 12,9 млрд доларів. Здатність компанії розплатитися буде повністю залежати від того, як пройде операція по приватизації держпакету, відзначають аналітики "Сбербанк CIB": якщо "Роснефти" доведеться викупити власні акції у держави, а перепродати їх реальним інвесторам не вийде, то грошей на виплати зовнішнього боргу не залишиться.
В Україні закон зобов’язує повнолітніх дітей матеріально підтримувати своїх батьків, якщо ті опинилися у скрутному становищі. Про це нагадують юристи та пояснюють, у яких випадках аліменти можуть бути стягнені на користь батьків, передають Патріоти Укр...
В Україні ціни на продукти за рік зросли на понад 20%, а яблука подорожчали майже втричі через поганий врожай та імпорт. Однак у липні очікується сезонне здешевлення овочів, а восени – стабілізація, якщо не завадить погода. Про це розповів економіст Ол...