Зарубіжні інвестори продовжують виводити гроші з фондового ринку Російської Федерації. Цьому послужили декілька вагомих факторів: посилені санкції Заходу, стагнація економіки і невиразна динаміка цін на нафту. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на «Обозреватель».
З початку року індекс ММВБ (Московської міжбанківської валютної біржі) просів на 18%, а компанії, які входять до нього сумарно подешевшали більш ніж на 1,1 трильйона рублів, тому нерезиденти не поспішають купувати акції, які впали в ціні.
Найбільший в США біржовий фонд, що спеціалізується на вкладах в Росію, - VanEck Vectors Russia ETF - фіксує безперервний відтік клієнтських грошей, починаючи з червня. За цей час фонд був змушений продати на Московській Біржі акцій на 396,4 мільйонів доларів, щоб повернути інвесторам їх кошти. У червні фонд втратив 203,3 млн, в липні - 121,6 млн, з початку серпня - ще 71,4 млн. В результаті фонд, портфель якого практично копіює індекс РТС, повністю нівелював вклади в Росію, зроблені в кінці минулого року на хвилі ейфорії від перемоги Дональда Трампа і очікувань, що антиросійські санкції будуть пом'якшені.
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...